Патронат

 

Що таке патронат над дитиною?

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на реінтеграцію дитини у сім’ю або надання дитині відповідного статусу для прийняття подальших рішень з урахуванням найкращих інтересів дитини щодо забезпечення її права на виховання в сім’ї або в умовах, максимально наближених до сімейних.

Держава фінансує оплату послуг патронатного вихователя. Розмір соціальної допомоги на утримання дитини становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць, для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць. 

Розмір грошового забезпечення патронатного вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

Крім того, протягом п’яти днів з моменту влаштування дітей вихователь має право на отримання поворотної фінансової допомоги (до отримання державної соціальної допомоги).

Більш детальна інформація щодо запровадження послуги патронату, куди звертатися і які документи потрібно міститься за посиланням:

Остання зміна сторінки: 21-12-2021 16:09