Відкриті дані

ПРОТОКОЛ № 8

засідання координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Мукачівській районній державній адміністрації

 

від 27листопада 2018 року

 

 

 Присутні: Богів О.Я.  – заступник голови  райдержадміністрації;                

(голова координаційної ради)

Підгірська М.В. –  головний спеціаліст відділу молоді   

та  спорту управління освіти,  молоді та спорту

райдержадміністрації;  (секретар)

Корж О.О. – начальник відділу молоді та спорту            

управління освіти, молоді та спорту

райдержадміністрації;

Булеца Н.В. – начальник служби у справах дітей

райдержадміністрації;

Ващенок М.М. – начальник відділу освіти управління

освіти, молоді та спорту райдержадміністрації;

Алмашій Т.П. – голова федерації футболу     

Мукачівського району;

Грицу В.В. – голова Мукачівської міськрайонної  

Організації Товариство сприяння обороні України;

Іванчо К.В. – головний спеціаліст відділу  

організаційної та інформаційної роботи апарату

райдержадміністрації;

Година І.М. – заступник військового комісара –

начальник відділення комплектування Мукачівського  

об’єднаного військового комісаріату;

Кречковська О.І. – начальник відділу культури

райдержадміністрації;

Горват С.А. – голова федерації баскетболу  

Мукачівського району;

Довгомеля Ю.В. – начальник сектору превенції

Мукачівського районного відділення поліції

Мукачівського відділу поліції ГУНП в Закарпатській

Області;]

Кукушкін І.І. – директор закладу об’єднання громадян  

Мукачівської районної дитячо-юнацької спортивної

школи фізкультурно-спортивного товариства ,,Колос”;

Притула Л.О. – методист районного методичного

 кабінету управління освіти, молоді та спорту

 райдержадміністрації;

Сулима В.І. – голова Мукачівського районного

товариства воїнів-ветеранів Афганської війни ..Шураві”;

Туряниця І.Й. – директор Мукачівського районного

центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді;

Щубер І.І. – начальник відділу взаємодії з   

правоохоронними органами, запобігання і

виявлення корупції, оборонної та мобілізаційної роботи;

 

Порядок денний

1. Про заходи з національно-патріотичного виховання з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи у закладах загальної середньої освіти та культури району.

                                                            

Інформує: Притула Л.О. – методист                      

районного методичного кабінету          

управління освіти, молоді та спорту

райдержадміністрації

 

СЛУХАЛИ: Притула Л.О. – методиста районного методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, яка проінформувала присутніх, що у закладах освіти району проведено різноманітні тематичні  заходи про значення масових акцій громадського протесту в Україні, що відбулися у листопаді 2013 – лютому 2014 року, з метою належного вшанування подвигу учасників Революції гідності, передусім увічнення пам’яті героїв Небесної Сотні.

Зокрема, проведено загальношкільні лінійки, лінійки-реквієм, виховні години, бесіди, години спілкування, уроки мужності, літературно-музичні вікторини, конкурси, поезій на теми: «Вільні творять майбутнє», «Україна – країна нескорених», «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі», «Забуттю не підлягає», «А крила вже злетіли в небеса…», «Уклонімось низько до землі тим, хто в серці буде вічно жити», «І пам’ять серця, і вічний смуток», «Гідності хай промінь не згасає», «Пам’ять заради майбутнього»,  «День пам’яті  Героям Небесної Сотні», «Герої нашого часу», «Україна понад усе», «Я в серці маю те, що не вмирає», «Тісніше станьте, сильні духом, під прапором одним!», «Герої завжди в нашому серці», «Гідність нації - це її свобода», «Україна - це територія гідності і свободи», «Народ мій є, народ мій завжди буде», «Бійці невидимого фронту», «Небесна Сотня Воїнів Майдану», «За мир в Україні, за гідність кожної людини», «Вони загинули за свободу», «За що боровся майдан?!» (Бобовищенська, В.Лучківська, В.Визницька, В.Коропецька, Горондівська, Залужанська, Зняцівська, Кальницька, Клячанівська, Лохівська, Н. Давидківська, Ракошинська, Страбичівська, Чинадіївська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Бабичівська, Барбівська, Бистрицька, Драгинська НВК «ЗОШ-САД», Івановецька, Пістрялівська,  Лалівська, Н. Коропецька ЗОШ І-ІІ ступенів); конференції, круглі столи на тему «Не зорі падають із неба. Зірки ідуть у небеса…», «Небесну сотню, Господи, прийми», «Вшановуємо пам’ять героїв Небесної Сотні» тощо…; перегляд документальних фільмів «Зима, що нас змінила», «Зима у вогні», «Революція гідності», «Усе палає», «Молитва за Україну», «Добровольці Божої чоти», присвячених історичним подіям в Україні під час Революції гідності (листопад 2013 - лютий 2014 року); конкурс дитячих малюнків «Пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні», «Слава Героям Небесної Сотні»; випуск стіннівок «Синам України», «Герої Небесної Сотні»; оформлено у шкільних бібліотеках книжково-ілюстративні виставки, огляди літератури, фотостенди тематичні виставки на теми «Герої не вмирають».

 

ВИСТУПИЛИ: Кречковська О.І. – начальник відділу культури Мукачівської районної державної адміністрації, яка повідомила, що у закладах культури району було проведено ряд заходів приурочених до Дня Гідності і Свободи, спрямованих на виховання національно-патріотичного духу у молоді та дорослого населення сіл району.

22 листопада 2018 року на базі центральної районної бібліотеки відбувся тематичний захід до Дня Гідності та Свободи - «Ми не зганьбили славу наших предків, нових Героїв дали небесам». Було оформлено книжкову виставку під назвою «Майдан – революція українського духу» до 5-річниці Революції гідності. На заході були присутні керівництво Мукачівської райдержадміністрації, начальник відділу культури, ветерани, учасники АТО, вчителі, працівники культури району. До уваги присутніх було представлено показ документальної стрічки про події, що відбувалися в країні і на Майдані Незалежності у 2013 році та тематичний флешмоб. Усі присутні схилили голови у хвилині мовчання, віддаючи шану тим громадянам, які ціною власного життя стали на захисті державних, демократичних цінностей, прав і свобод  людини.

У клубних закладах сіл Ракошино, Горонда, Чинадійово, Зубівка, Макарьово, Пістрялово, Н.Давидково,  Бобовище  проведено тематичні вечори, літературно – музичні композиції на теми: «Герої творять історію, герої творять дійсність», «Небесна Сотня – цвіт країни», «Герої творять історію України».

У клубних установах сіл Пузняківці, Микулівці, Клячаново, Пістрялово, Обава, Лецовиця, Н. Грабівниця, В.Визниця відбулися літературні композиції та вечори пам'яті на теми: «Пам'ять вічно жива», «Ми вас пам'ятаємо», «Герої сьогодення».

У бібліотеках - філіях сіл Барбово, Яблуново, Микулівці проведено уроки мужності та години патріотизму на теми: «Україна – це територія гідності й свободи», «Герої не вмирають»,  «Наш дух не зламати».  Працівниками бібліотек філій сіл Макарьово,  Кузьмино,  Баркасово  проведено  бібліографічні уроки на теми: «Шануймо подвиг Героїв Майдану»,  «Пам’яті героїв майдану», «Майдан. Україна. Шлях до свободи».

 

 

ВИРІШИЛИ:

 

Інформацію про заходи з національно-патріотичного виховання з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи у закладах загальної середньої освіти та культури району прийняти до відома.

 

2. Про заходи з національно-патріотичного виховання присвячені Дню пам’яті жертв Голодомору у закладах загальної середньої освіти та закладах культури району.

 

Інформує Кречковська О.І. – начальник  

відділу культури  райдержадміністрації

 

СЛУХАЛИ: Кречковську О.І. – начальника відділу культури Мукачівської районної державної адміністрації, яка довела до відома присутніх, що у бібліотеках району проведено ряд заходів з нагоди відзначення Дня пам’яті жертв Голодомору. А саме: в с. Вільховиця проведена історична година «Запали свічку пам’яті»; в с. Горонда – вечір-реквієм «Схиляємо голови у скорботі»; в с. Ключарки – урок пам’яті «Голодомор 1932-33 рр.: Україна пам’ятає»; в с. Станово – година пам’яті «Пам’яті пекучий біль»; в с. Лецовиця – година пам’яті «Запали свічку»; в с. Медведівці – історична година «В той рік заніміли зозулі»; в с. Н. Кучава – вечір-реквієм «Жнива скорботи»; в с. Бобовище – вечір спомин «Ми пам’ятаємо – Ми сильні»; в с. Куштановиця – історична година «Незагойна рама»; в с. Жнятино – бесіда «Голодомор – геноцид українського народу»; в с. Кальник – літературна година «Засвіти свічку»; в с. Іванівці – історична година «Ц страшні 32-33 рр.»; в с. Ракошино – мітинг-реквієм «Запали свічку»; в с. Макарьово – вечір-пам’яті «Колосок правди»; в с. Новоселиця – година пам’яті «Вогонь скорботи в серці навіки»; в с. Ст. Давидково – історична година «Голодомор 32-33 рр.»; в с. Лалово – година-реквієм «Колос правди»; в с. Кузьмино – літературно-музична композиція «Пам’ять про голодомор: трагічні уроки історії»; в с. Обава, Дубино – мітинг-реквієм «Засвіти свічку пам’яті».

В селі Павшино 23 листопада відслужили молебень біля церкви, опісля відбулася акція «Запалення свічок».

 

ВИСТУПИЛИ: Притула Л.О. – методиста районного методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, доповіла, що з метою гідного вшанування пам’яті жертв трагедії Українського народу, виховання  у підростаючого покоління поваги до трагічних сторінок в історії української держави у закладах освіти району проведено різноманітні тематичні заходи присвячені Дню пам’яті жертв голодоморів.

 Зокрема: вшановано хвилиною мовчання жертв Голодомору 1932-1933 років та проведено Всеукраїнську акцію «Запали свічку»; проведено мітинги-реквієм, загальношкільні лінійки, виховні години, бесіди, години спілкування, уроки мужності, літературні читання, диспути, історичні лекторії, конференції, історичні вернісажі, круглі столи «Голодомор в Україні: причини і наслідки», «Голодомор 1932-1933 років - трагедія Українського народу», «Історія Голодомору 1932-1933 років», «Ми пам’ятаємо», «Минуле стукає в наші серця», «Прости нас, памʼяте, прости», «Його величність - хліб святий», «На колінах стою перед Вами, сповідаю жалобу сумну», «Голодомор - 1932-1933 років - біль серця всієї України», «Не забудемо! 1932-1933 Не простимо!», «Час, зупинись...Людей слухай», «Були колись страшні часи», «Схилімо голови в скорботі», «Не згасне свічка памʼяті», «Україна памʼятає», «Пам’яті жертв голодомору», «Голодомор на Україні», «Жнива скорботи», «Україна памʼятає...», «Страждання, муки й горе мого народу», «Невиліковний біль – Голодомор», «Про отой проклятий - 33 рік», «Голод в Україні» (Бобовищенська, В.Лучківська, В.Визницька, В.Коропецька, Горондівська, Залужанська, Зняцівська, Кальницька, Клячанівська, Лохівська, Н.Давидківська, Пузняковецька, Ракошинська, Страбичівська, Чинадіївська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Бабичівська, Барбівська, Бистрицька, В.Лучківська, Драгинська НВК «ЗОШ-САД», Жнятинська №1, Івановецька, Пістрялівська, Лалівська, Лецовицька, Медведівська, Н.Коропецька, Ракошинська, Чомонинська ЗОШ І-ІІ ступенів ); перегляд  фільмів, відео-екскурси про трагедію українського народу «Голод 33 року», «Чорна сповідь», «Голод»,  «Вони це пам’ятають», «День пам’яті жертв Голодомору – геноциду», «Голодомор 1932-1933 рр. - геноцид українського народу» (Пузняковецька ЗОШ І-ІІІ ступенів, Івановецька, Медведівська, Чомонинська ЗОШ І-ІІ ступенів); конкурс дитячих малюнків, плакатів, композицій  «З біллю у душі назад в минуле», «День вшанування пам’яті жертв Голодомору», «Пам’ять про невинно убієнних», «Колосок пам’яті», «Незгасні свічечки болю і скорботи», «Скорботна свічка памʼяті живої», «Хліб очима людей», «Жертвам Голодомору», «Голодомор 1932-1933 років. Україна пам’ятає» (Лохівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Жнятинська №1, Н. Коропецька, Чомонинська ЗОШ І-ІІ ступенів); випуск стінгазет «Голодомор 1932-1933 років», «Час, зупинись... Люде, пам’ятай...»; оформлено у шкільних бібліотеках інформаційно-пізнавальну виставку  «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу», книжково-ілюстративні виставки, інформаційні стенди, тематичні виставки «Не повторися, біль душі людської», «Через голод до життя», «Пам’яті колосків — до життя не пройдених п’ять кроків», «Голод 1932-1933 роках в Укараїні».

 

ВИРІШИЛИ:

 

Інформацію про заходи з національно-патріотичного виховання присвячені Дню пам’яті жертв Голодомору у закладах загальної середньої освіти та закладах культури району прийняти до відома.

 

 

3. Про підготовку колегії «Про реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді у закладах загальної середньої освіти району».

 

Інформує: Притула Л.О. – методист районного методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту  райдержадміністрації

 

СЛУХАЛИ: Притула Л.О. – методиста районного методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, яка повідомила, що на 29 листопада заплановано засідання колегії, на якому буде розглянуто та обговорено питання щодо реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді у закладах загальної середньої освіти Мукачівського району. У рамках колегії планується заслухати: заступника директора з виховної роботи Верхньовизницької ЗОШ І-ІІІ ст. Меденці Я.І. про національно-патріотичне виховання учнівської молоді у Верхньовизницькій ЗОШ І-ІІІ ст.; заступника директора з виховної роботи Залужанської ЗОШ І-ІІІ ст. Галько Н.М. про досвід роботи педагогічного колективу щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в Залужанській ЗОШ І-ІІІ ст.; заступник директора з виховної роботи Чинадіївської ЗОШ І-ІІІ ст. Дзямко Ж.В. про здійснення національно-патріотичного виховання учнівської молоді в Чинадіївській ЗОШ І-ІІІ ст.; методиста районного методичного кабінету Притула Л.О. про реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді у закладах загальної середньої освіти Мукачівського району загалом.

 

ВИРІШИЛИ:

 

Інформацію про підготовку колегії «Про реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді у закладах загальної середньої освіти району» прийняти до відома.  Заслухати звіт про проведення вище згаданої колегії на наступному засіданні координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Мукачівській районній державній адміністрації.

 

 

Голова координаційної ради з питань

національно-патріотичного виховання

при Мукачівській райдержадміністрації,

заступник голови райдержадміністрації:                                              О.Я. Богів

 

Секретар координаційної ради:                                                   М.В. Підгірська

Остання зміна сторінки: 06-12-2018 14:19