ОСББ

Інформація про житловий фонд, створення ОСББ та реалізацію співвласниками права визначення форми управління багатоквартирним будинком в області
Житловий фонд Закарпатської області (без приватного сектору) нараховує 2899 багатоквартирних житлових будинків загальною площею 4282,6 тис. кв. м., з них:
1235 житлових будинків знаходяться на обслуговуванні підприємств комунальної форми власності;
583 будинків на обслуговуванні ОСББ;
22 житлових будинки, співвласниками яких визначено управителя;
987 будинків обслуговуються підприємствами приватної форми власності (Ужгород, Мукачево) та
72 будинки обслуговується житлово-будівельними кооперативами.
Основна частина багатоквартирних будинків розташована у містах Ужгород, Мукачево, Берегово, Хуст, Виноградів та ін.
Динаміка утворення ОСББ свідчить, що за останні п’ять років кількість утворених ОСББ зросла більше як у 2,5 рази. За станом на 1 січня 2017 року в області створено 473 ОСББ, які обслуговують 524 житлових будинків загальною площею 907,5 тис. кв. метрів.  Упродовж 10 місяців поточного року створено 60 об’єднань та за станом на 01.11.2017 р. в області функціонують 533 ОСББ, які обслуговують 583 житлових будинків загальною площею 1271,5 тис. кв. метрів:

Одним із основних завдань у житловій сфері залишається процес впровадження ефективних форм управління житловими будинками, залучення населення до управління своїм майном та його збереження шляхом створення об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), призначення управителів багатоквартирних будинків, створення керуючих компаній відповідно до виконання положень Закону України від 15.05.2015 № 417-VІІІ „Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”. 

Належна робота у цьому напрямку проведена у місті Ужгород, де  проведено конкурс з призначення шести управителів багатоквартирних будинків, за результатами якого визначено переможців. Відповідно до рішення виконкому Ужгородської міської ради з переможцями конкурсу, а саме: ТОВ „Наш-Добробут”, ТОВ „Хаус менеджмент груп”, ТОВ „ЖРЕР
№ 8”, ПП „УжБудСервіс”, ТОВ „Житло-Сервіс” та ТОВ „Управління житлом”, укладено договори на надання послуг з управління будинками, прибудинковою територією.
На сьогодні зазначені управителі обслуговують у місті 667 багатоквартирних житлових будинків, а також 320 житлових будинків обслуговується Мукачівським ТОВ „І.Т.В. Сервіс Плюс”. Решта багатоквартирних житлових будинків області обслуговують десять багатогалузевих комунальних підприємств місцевих органів виконавчої влади. 
В області створено та функціонує чотири асоціації ОСББ у містах: Ужгород (місцевий осередок громадської організації „Спілка власників житла України”), Берегово (спілка об’єднань громадян „Асоціація ОСББ „Берегсас”), Мукачево (асоціація ОСББ „Мукачево”) та смт В.Березний (асоціація ОСББ „Житлосвіт Березний”). 
 Крім того, в області діє регіональна рада з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, у зв’язку із структурними та кадровими змінами оновлено її посадовий

Остання зміна сторінки: 05-02-2018 09:49