Новини

Про лептоспіроз та його профілактику

Згідно з повідомленням закладів охорони здоров’я області упродовж червня - вересня 2023 року зареєстровано 35 випадків захворювання людей на лептоспіроз, нажаль зафіксовано 3 летальні випадки.

Що робити, які вжити заходи, щоб вберегти себе та своїх близьких від цього небезпечного захворювання, Мукачівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області інформує.

Уряд ухвалив рішення щодо удосконалення надання авторизацій на застування митних спрощень

22 вересня Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2022 р. № 1092», розроблену Мінфіном з метою полегшення та прискорення процесу отримання авторизацій на митні спрощення, що позитивно вплине на бізнес.

Прийняті зміни відображають результати практичного застосування митними органами та бізнесом діючих положень щодо надання авторизацій на застосування митних спрощень.

Куди звертатися родичам захисника в разі втрати з ним контакту?

У Міноборони роз’яснили, куди звертатися родичам захисника в разі втрати з ним контакту:

• немає зв’язку понад 3 дні – звернутися до його безпосереднього командира;

• відсутній зв’язок із безпосереднім командиром – звернутися до командира частини чи до його заступника з морально-психологічного забезпечення;

• втрачено контакт з військовослужбовцем більш ніж 10 днів, а зв’язку з командиром немає – звернутися до ТЦК і СП за місцем призову захисника.

Держава загалом спрямує цьогоріч на сектор безпеки й оборони майже 2 трлн грн, — Денис Шмигаль

Сьогодні українська економіка функціонує в трьох вимірах: економіка війни, економіка відновлення й економіка майбутнього. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час Регіонального економічного форуму, що проходить у Києві.

«Ми всі розуміємо, що війна проти росії та звільнення наших територій — це не спринт, а марафон. І ми маємо бути готові до цього, зокрема, економічно», — відзначив Денис Шмигаль.

ЯК УНИКНУТИ ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ

Грибний сезон в розпалі. Однак необачне збирання грибів, може мати вкрай негативні наслідки, так у Львівській області зареєстровано смертельний випадок від отруєння грибами, Мукачівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області ще раз нагадує, що для того, щоб уникнути отруєння грибами, необхідно дотримуватись певних правил під час їх збирання: 

Понад 270 га Полянського та Плосківського лісництв знищив вітровал наприкінці серпня

Сьогодні перший заступник голови обласної військової адміністрації Мирослав Білецький відвідав Полянське лісництво Свалявської філії ДП «Ліси України», котре сильно постраждало від негоди наприкінці серпня.

За підрахунками фахівців лише на території двох лісництв – Полянського та Плосківського – вітровал знищив і пошкодив дерева на площі понад 270 га.

«Стихія нещадна і наробила чимало лиха для закарпатських лісів. Масштаби вражають. Вітер був такої сили, що виривав та розкидував дерева, як сірники, викорчовував пні», – зазначив Мирослав Білецький.

Підвищення тарифів для населення не планується, – Герман Галущенко

Станом на зараз немає жодних планів щодо збільшення тарифів на електропостачання для побутових споживачів. На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко.

Очільник Міненерго нагадав, що до кінця грудня 2023 року діє положення про покладання спецобов'язків на ринку електроенергії (ПСО) стосовно забезпечення доступною електроенергією населення.

«І ми будемо продовжувати дію ПСО до кінця опалювального сезону. Тому питання підвищення тарифів навіть не обговорюється», - підкреслив він.

Головне Управління Держпродспоживслужби в Закарпастькій області інформує: профілактика лептоспірозу

Лептоспіроз — природно — осередкова хвороба сільськогосподарських, домашніх, промислових і диких тварин, що проявляється в типових випадках гарячкою, жовтяницею, гемоглобінурією, некрозом слизових оболонок та шкіри, у свиней — масовими абортами, народженням і загибеллю нежиттєздатного молодняку. До лептоспірозу сприйнятлива людина.

Як отримати безоплатні ліки для лікування розладів психіки та епілепсії

Майже 100 тисяч е-рецептів виписано з початку 2023 року за категорією «Розлади поведінки і психіки та епілепсія». І за цей же період погашено понад 85 тисяч електронних рецептів.

Нагадаємо, що з 31 серпня набув чинності оновлений реєстр лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації. Їх вартість частково або повністю відшкодовує Національна служба здоров’я України.

Як отримати безоплатні ліки для лікування розладів психіки та епілепсії

Майже 100 тисяч е-рецептів виписано з початку 2023 року за категорією «Розлади поведінки і психіки та епілепсія». І за цей же період погашено понад 85 тисяч електронних рецептів.

Нагадаємо, що з 31 серпня набув чинності оновлений реєстр лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації. Їх вартість частково або повністю відшкодовує Національна служба здоров’я України.