Загострення стану соціально-трудових відносин в закладах освіти та охорони здоров’я

10 липня 2018 року у начальника відділення НСПП в Закарпатській області (далі – Відділення) І.Палко відбулась зустріч з консультантом з бюджетних питань Закарпатського регіонального відділення асоціації міст України Ю.Траньович. З її слів, передбачені обсяги освітньої та медичної субвенції є недостатніми для забезпечення видатків на утримання закладів освіти та охорони здоров’я, тому вчасна виплата заробітної плати працівникам цих сфер під загрозою. Причинами такої проблеми в освітній сфері є підвищення заробітної плати вчителям під час бюджетного періоду та недосконалість формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами. Заклади освіти області додатково потребують 31,6 млн. грн. для забезпечення виплати заробітної плати своїм працівникам, до кінця року сума може сягнути 128 млн. грн. В медичній галузі майже всі райони області, крім двох, мають незабезпечену потребу в коштах на оплату праці медичних працівників. Загальний обсяг недофінансування медичних закладів станом на 01 липня 2018 року складає 79,2 млн. грн. і до кінця року за попередніми підрахунками сягне 188 млн. грн. Як відомо, така ситуація не є новою, у 2017 році працівники закладів освіти та медицини також перебували у критичному становищі. Зокрема, Відділення вживало заходи щодо вирішення 9-х колективних трудових спорів(конфліктів) (далі – КТС(К)) у закладах медицини області: Великоберезнянській районній лікарні, Комунальній установі «Центр первинної медико-санітарної допомоги Великоберезнянського району», амбулаторій загальної практики – сімейної медицини сіл Кострино, Волосянка, Люта, Малий Березний, Ставне, Стужиця, Чорноголова. Також ряд закладів у 2017 році перебував на обліку Відділення з запобігання виникненню КТС(К).

На обліку з запобігання виникненню КТС(К) на цей час перебуває Комунальний заклад «Воловецька центральна районна лікарня», де наявна станом на 01 липня 2018 року заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам  в сумі 508,7 тис. грн.  Фахівцями Відділення вживаються необхідні заходи з метою недопущення несанкціонованих акцій соціального протесту та стабілізації стану соціально-трудових відносин.

Вирішити проблемні питання можливо переглянувши обсяги освітньої та медичної субвенції, що у компетенції вищих органів влади.

Після зустрічі у Відділенні обговорено отриману інформацію та прийнято рішення продовження моніторингу стану соціально-трудових відносин в галузях освіти та медицини області.

Остання зміна сторінки: 18-09-2018 14:34