Вакцинація - запорука безпеки

Вакцина проти COVID-19 — вакцина, здатна підвищити захист організму від вірусу SARS-Cov-2, який викликає коронавірусну інфекцію COVID-19. До пандемії COVID-19 були проведені роботи проти інших коронавірусів, таких як SARS та MERS, що дало знання про структуру та функціонування коронавірусів. Це знання прискорило розробку різних технологій вакцинації. У грудні 2020 року отримала дозвіл на використання у США та низці інших країн, і таким чином почалася масова вакцинація. Розробка та вдосконалення вакцини — критично важливе завдання для системи охорони здоров'я. Починаючи з квітня 2020 року різними медичними установами та фармацевтичними компаніями розроблялися та тестувалися понад 40 препаратів, що потенційно мають захистити від COVID-19.

8 грудня 2020 року Британія першою із західних країн почала вакцинацію. Для вакцинації було взято вакцину «BNT162b2» фірм Pfizer і BioNTech. А вже 9 грудня було повідомлено про 2 випадки алергії на вакцину, але в цих осіб і раніше були алергічні реакції.

14 грудня 2020 року США розпочали масову вакцинацію вакциною «BNT162b2» (Тозінамеран) фірм Pfizer і BioNTech. Цього ж дня вакцину отримала Канада.

27 грудня 2020, ЄС розпочав масову вакцинацію від коронавірусу. Угорщина і Німеччина зробили перші вакцинування ще 26 грудня.

30 грудня 2020 року, губернатор Огайо Майк ДеВін повідомив, що близько 60 % медичних працівників (робітників будинків престарілих) відмовилися від вакцинації, оскільки в штаті різко зросла кількість смертей від COVID-19, пов'язаних з коронавірусом.

У лютому 2021 року стало відомо, що Росія веде пропаганду в країнах Латинської Америки та Східної Європи проти західних вакцин від коронавірусу, зокрема, про Moderna і Pfizer.

В Євросоюзі було запропоновано використосувати COVID-паспорт, за допомогою якого люди змогли би вільно подорожувати між країнами. 17 березня 2021 Єврокомісія представила «цифровий зелений сертифікат». Його мають видавати вакцинуваним людям, тим, хто отримав негативний результат тесту або одужав від COVID-19.

В Україні зараз відбувається підготовка до третього етапу вакцинації, під час якої будуть вакцинуватися особи старшого віку, освітні працівники, які будуть задіяні в проведені ЗНО та особи, що виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

 

Остання зміна сторінки: 22-04-2021 09:56