В Мукачівській РДА обговорили процес цифровізації COVID - сертифікатів

Мукачево з робочою поїздкою відвідав керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації Мстислав Банік, де разом з керівництвом  Мукачівської райдержадміністрації та працівниками відділу цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації обговорив актуальні питання щодо цифровізації COVID - сертифікатів. 

"Україна готується до нової хвилі жорстких обмежень через загострення ситуації з коронавірусом. Посилені правила стосуватимуться насамперед невакцинованих українців. Водночас всі ті, хто зробив щеплення, можуть отримати COVID-сертифікат або міжнародне свідоцтво про вакцинацію." - наголосив Едгар Токар та зазначив, що в Мукачівському районі проходить активна вакцинальна кампанія, тому наразі питання отримання цифрових COVID - сертифікатів дуже актуальне.

Мстислав Банік розповів, що із Закарпаття розпочали тур по різним куточкам України, де відкриваються центри підтримки Дії та наголосив, що серед людей є багато таких, які вперше встановлюють Дію чи у кого виникають труднощі  в отриманні COVID-сертифікатів.Тож працівники центрів підтримки Дії допомагають згенерувати сертифікати в Дії (у застосунку чи на порталі). 

Команда підтримки Дії може розповісти про види COVID - сертифікатів та шляхи їх отримання; проконсультувати або допомогти подати заявку на отримання COVID - сертифіката на порталі та в застосунку Дія; підкаже, куди звернутись і які дані перевірити, щоб сертифікат згенерувався, якщо проблема на боці лікаря (сімейного або того, який проводив щеплення); визначити помилку генерування сертифіката; розкаже, що робити, щоб продовжити термін дії сертифіката з пів року до 365 днів; допомогти увійти на портал Дія; допомогти з отриманням КЕП для входу на портал Дія. 

“Ми зробили два надзвичайно важливих кроки. Перший — знайшли юридичну конструкцію разом з Міністерством охорони здоров'я, щоб не треба було використовувати підпис для замовлення COVID-сертифікату. Це стосується й порталу, й мобільного застосунку. Тобто більше ніякої гімнастики для шиї, так би мовити: не треба електронний ключ на порталі, можна просто увійти через банк. Другий момент, який має полегшити українцям отримання COVID - сертифікатів це те, що зараз його можуть замовити в мобільному застосунку навіть люди, в яких немає біометричного закордонного паспорта або id - картки. Паспорт книжечка, звісна річ, в Дії не підтягнеться, але створити собі міжнародний COVID-сертифікат можна”,— зазначив Мстислав Банік.

 

Нагадаємо, що з 8 листопада пункт Команди підтримки Дії доступний у Мукачеві за адресою вулиця Штефана Августина, 21 (приміщення Мукачівської районної ради), який працює у будні з 10:00 до 15:00.

Остання зміна сторінки: 17-11-2021 16:50