Учнівська конференція «Історія міст і сіл України»

З метою виховання в учнівської молоді любові до рідного краю, шанобливого ставлення до його історії, духовної спадщини, бажання пізнавати і вивчати історико-культурні надбання нашого народу, природне довкілля  у 2006 році було започатковано Всеукраїнську історико-географічну експедицію «Історія міст і сіл України». З того часу, щороку, учні загальноосвітніх навчальних закладів Мукачівського району беруть активну участь у пошуковій діяльності, спрямованій на  глибоке вивчення історії рідного села у контексті історії рідного краю. Під керівництвом педагогів-наставників вони готують нариси-описи рідного села, до яких додають зібрані ними різноманітні матеріали: фотоілюстрації, копії архівних документів, плани і карти місцевості, схеми, малюнки, легенди і перекази, які згодом презентують на підсумковій конференції.

15 березня на базі Великолучківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулася конференція юних істориків та туристів-краєзнавців в рамках районного туру Всеукраїнської історико-географічної експедиції учнівської молоді «Історія міст і сіл України». Відкрив конференцію виступ Ганни Іванівни Диганич, завідуючої РМК, яка привітала учасників та гостей конференції, активізувала їхню увагу на важливості науково-пошукої діяльності у площині історії рідного краю та побажала успіху юним історикам і їхнім наставникам на довгому шляху до нових відкриттів. У роботі конференції взяли участь С.С. Руденко, методист РМК, Ф.Ф. Рубіш, історик-краєзнавець, дослідник історії Мукачівського району, а також учні і вчителі історії та правознавства загальноосвітніх навчальних закладів Мукачівського району.

 Історичне краєзнавство є скарбницею народної пам’яті. Саме через краєзнавчі дослідження та історичну науку необхідно підтримувати інтерес до вивчення рідного краю.  Радує те, що з кожним роком у роботі конференції бере більша кількість учнів. Цьогоріч номінація «Нарис-опис» села була представлена 14 учнівськими роботами, а також було представлено на розгляд  чотири туристсько-краєзнавчі маршрути. Серед презентованих робіт на особливу увагу заслуговують роботи: Вікторії Бігунець, учениці Лохівської ЗОШ І-ІІІ ст. -  «Село – що Лоховом зоветься», Ельвіри Плеши, учениці Макарівської ЗОШ І-ІІІ ст. – «Історія села Макарьова від найдавніших часів», Ярослави Мартин, члена експедиційного загону Брестівської ЗОШ І-ІІ ст. -   «Дивосвіт рідного села» таТуричстично-краєзнавчого маршруту Юрченко Любові, учениці Великолучківської ЗОШ І-ІІІ ст., члена гуртка РЦДЮТ.  Досвідом роботи з питань організації пошукової, краєзнавчої роботи поділилися Васько Ю.Ю., вчитель історії Горондівської ЗОШ І-ІІІ ст., Герц Н.К., заступник директора з виховної роботи, вчитель історії Лохівської ЗОШ І-ІІІ ст., Левчук Н.П., вчитель географії Станівської ЗОШ І-ІІІ ст. Особливо цікавим і пізнавальним для учнів і педагогів був виступ Ф.Ф. Рубіша, який поділився секретами успіху такої цікавої і водночас важкої праці – дослідника рідного краю. Ці знання допоможуть дітям збагнути зміни, які відбуваються в країні, знати, хто ми є, яка наша минувшина, традиції культура.

Учас, коли національно-культурне відродження нашого народу в незалежній Українській державі стало реальністю, все більше зростає інтерес до історичного краєзнавства. Цілком очевидно, що без краєзнавства – без знання рідного краю не можливе виховання національної гідності, самовідданості, патріотизму у підростаючого покоління.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19