У Мукачівській РДА відбулося засідання «круглого» столу, присвяченого Дню вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС

У Мукачівській РДА відбулося засідання «круглого» столу, присвяченого Дню вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Сьогодні, 15 грудня, у Мукачівській РДА відбулася зустріч у форматі «круглого» столу, присвячена Дню вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, який в Україні відзначають 14 грудня.

Зустріч з ліквідаторами аварії на ЧАЕС розпочав голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай, який висловив подяку за колективний подвиг, здійснений для майбутніх поколінь.

«Мало хто розумів в Україні масштаб катастрофи, якої могла набути ядерна аварія на Чорнобильській АЕС. Чітко усвідомлювали рівень небезпеки лише фахівці, які спрямували свої зусилля на головне – призупинити наслідки аварії, зробити все можливе, щоб мінімізувати руйнівну дію атому. Вони виконали цю задачу, заплативши непомірно високу ціну. – зауважив Сергій Гайдай. – Ми всі у боргу перед вами, увага держави, влади на місцях та суспільства до проблем та потреб ліквідаторів аварії на ЧАЕС повинна бути постійною, а не лише до пам’ятних дат».

Очільник Мукачівщини наголосив присутнім, що такі зустрічі, із залученням фахівців державних установ, структур адміністрації та підприємств, до яких звертаються чорнобильці, - повинні максимально спростити діалог та зняти більшість питань, які виникають через недостатню поінформованість про свої права та соціальні гарантії у даної пільгової категорії громадян.

До присутніх також звернувся голова Мукачівської районної ради Іван Михайло.

Іван Петрович подякував присутнім ліквідаторам за мужність та справжній патріотизм, проявлений ними під час надзвичайно небезпечного виклику, який постав перед Україною в лиці ядерної катастрофи на АЕС у квітні 1986 року. Зупинився Іван Михайло і на державних гарантіях соціального забезпечення ліквідаторів та запевнив присутніх, що Мукачівщина завжди в повному обсязі виконувала зобов’язання, покладені державою.

Після вітальних слів присутні вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання.

На необхідності конструктивного діалогу з районною владою наголосив і голова Мукачівської районної організації «Союз Чорнобиль Україна» Іван Іванович Герц.

«У чорнобильців проблем багато, їхнє здоров’я погіршується з дня в день, сумна статистика говорить сама за себе, - каже Іван Герц. – Так, з початку функціонування громадської організації на обліку було 387 осіб, наразі цифра складає 198 ліквідаторів аварії на ЧАЕС».

Іван Іванович відмітив, що діалог з районною владою є налагодженим, питання, пов’язані з соціальним та медикаментозним забезпеченням, вирішуються.

Друга частина зустрічі відбулася у форматі запитань – відповідей. Роз’яснення щодо проблемних питань, відповідно до компетенції, надавали фахівці управління соціального захисту населення райдержадміністрації, представники пенсійного фонду, ТОВ «Закарпатгаз Збут», Мукачівського РЕМ. Але найбільше коло проблематики ліквідатор стосувалося медичного забезпечення.

До присутніх звернулася лікар  Мукачівської ЦРЛ Тамара Петрівна Біньковська, яка опікується чорнобильцями. 

Тамара Петрівна також подякувала ліквідаторам аварії на ЧАЕС за частку, внесену ними до загального подвигу та закликала уважніше ставитися до свого здоров’я, обов’язково проходити диспансерне обстеження, яке дозволяє виявляти хвороби на початковій стадії.

Про реалізацію державних та районних програм охорони здоров’я у Мукачівському районі розповіла присутнім головний лікар «Центру первинної медико-санітарної допомоги Мукачівського району» Вікторія Лані.

Вікторія Юріївна наголосила на постійній співпраці між Мукачівським районом та керівництвом спеціалізованої лікарні для ветеранів Великої вітчизняної війни й ліквідаторів аварії на ЧАЕС, що в Ужгороді. Так, ліквідатори аварії на ЧАЕС проходять обстеження та лікування у спецлікарні,  у планах на наступний рік – збільшення кілько місць для ліквідаторів, які проживають у Мукачівському районі. Також ведеться робота по організації виїзних прийомів пільгових категорій пацієнтів спеціалістами обласної лікарні та професорами – викладачами мед факультету УжНУ. Такі профогляди плануються по п’яти основним напрямкам та є дуже ефективними, адже дозволяють здійснити первинну діагностику спеціалістами найвищого рівня.

Доречним є також питання утворення на базі медичних профзакладів Мукачівського району філіалу спеціалізованої лікарні, яка наразі є перевантаженою, адже обслуговує пацієнтів   Закарпатської області.

«2016 рік – оголошено роком вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Відповідний Указ Президент України підписав вчора, 14 грудня,- підсумовує голова РДА Сергій Гайдай. – Переконаний, що державні гарантії буде посилено. А завдання наше – влади на місцях – повністю реалізувати державні програми та максимально задіяти можливості району для того, щоб хоч в якісь мірі віддячити за безпрецедентну мужність та самовідданість цих людей, які пожертвували своїм здоров’ям, щоб вберегти Україну від ядерної загрози».

 

 

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:15