Сьогодні - міжнародний День інвалідів

На мукачівщині сьогодні маємо 4749 інвалідів. З них 616 інвалідів з дитинства, 407 дітей-інвалідів, 435 інвалідів 1-ї групи, 1677 2-ї й 2230 – 3-ї групи. Більшість з них потребують особливих, специфічних умов проживання, обслуговування, праці та відпочинку. Бо тільки такі умови дають їм змогу відчувати себе повноцінними членами суспільства. На жаль, у замкненому колі болей і тривог не кожен може знайти сили чинити опір випробуванням долі. І дуже важливо, коли в складній ситуації такій людині прийдуть на допомогу. А вона потрібна багатьом. Безумовно, інвалідам передусім потрібне кваліфіковане лікування, догляд, підтримка, можливість почувати себе корисним для оточення, суспільства.

Саме в цьому бачимо своє значення ми, керівництво Мукачівського районного Товариства інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України». Підтримувати людей важкої долі не лише від свята до свята, а долучитися до милосердя щодня підбадьорувати їх добрим словом, увагою, теплотою, конкретною допомогою. Допомогти знедоленим, не залишити їх наодинці зі своїми болями, тривогами і проблемами. Бо, як сказав поет:

Найвища істина проста:

Вона – як сонце у зеніті.

Лиш милосердя й доброта –

Дорожча істина на світі.

На жаль, наше Товариство за скрутних економічних умов неспроможне без стороньої допомоги вирішувати складні завдання. Тому головне у нашій роботі – знайти тих, кому не байдкжа доля інвалідів. Тому  й звертаємось до владних структур, громадських опрганізацій, релігійних конфесій. Бо спільно легше знайти вихід із складних ситуацій. Ні, не чекаємо, що написали листа, звернулися до благодійників, і одразу вони прийдуть нам на допомогу, принесуть на тарілочці з голубою облямівкою кошти, медикаменти, подарунки до Різдва чи Великодня. Будь-яка справа, а надто милосердя вимагає терпіння, уміння уважно вислухати підопічних, серцем і душою почути їх. І допомогти в міру сил і можливостей, хоч якось, без галасу і показухи, полегщити життя стражденним. Ось до чого прагнуть наші волонтери, активісти районної організації Товариства Червоного Хреста очолювані Р.І.Суровикіною.

На жаль, досі не вдалося докорінно зламати стереотип у ставленні до інвалідів та їх потреб. Оточуючими інваліди найчастіше розглядаються як учасники суспільно-правових відносин, що витікає з Конвенції про права інвалідів, до якої долучилася й наша держава. Сьогодні відстоювати свої права та гідне життя інваліди змушені самі, або ім допомагають у цьому родичі, близькці, активісти громадських і благодійних організацій.

Світлий вогник надії зблиснув після звернення до голови Мукачівської райдержадміністрації В.І.Лазаря й голови районної ради І.П.Михайла. Іван Петрович пообіцяв включити наше Товариство в перелік тих громадських формувань, яким буде виділено кошти на 2011 рік. А Василь Іванович підписав розпорядження «Про підготовку та проведення в районі у 2010 році Міжнародного дня інвалідів». За його вказівкою розроблено план заходів щодо підготовки та проведення на Мукачівщині Міжнародного дня інвалідів. Контроль за виконанням розпорядження райдержадміністрації та заходів покладено на дуже милосердну, обов’язкову й щиру заступницю голови райдержадміністрації О.З.Біров.

Радує, що розроблені службами райдержадміністрації заходи не разова кампанія, а розраховані на тривалий час. Зокрема, з нагоди Міжнародного дня інвалідів передбачено провести зустрічі осіб з обмеженими фізичними можливостями з представниками місцевих органів влади, а в селищах і селах району провести збори за участі активістів інвалідного руху. Своєрідна збірна команда інвалідів Мукачівщини везьме участь в обласному спортивно-розважальному фестивалі «Повір у себе», який стартує в Іршаві. Доручено управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації разом з районним територіальним центром, відділом культури райдержадміністрації організувати концерти, виставки робіт, художніх полотен, вишиванок, виборів з дерева тощо, предусім виготовлених інвалідами, провести лекції, тематичні вечори, благодійні акції. Спрямувати їх на конкретну допомогу інвалідам, у першу чергу прикутим до ліжка, хворим та одиноким інвалідам. Залучити до цих акцій мелосердя представників благодійних фондів, громадських та професійних організацій, молодіжних громадських організацій району.

Управлінню праці та соціального захисту населення, відповідним службам райдержадміністрації, районному територіальному центру спільно з районною радою ветеранів України доручено здійснити роботу із залученням керівників підприємств, установ і організацій, благодійних фондів, релігійних громад, спонсорів до активної участі у наданні допомоги особам з обмежиними фізичними можливостями.

Намічено протягом року публікувати в засобах масової інформації, зокрема, міськрайонній газеті «Мукачево», обласній – «Панорама» кореспонденції, інтерв’ю, статті, використовувати прямий ефір місцевого й обласного радіо й телебачення де широко і всебічно висвітлювати питання соціального захисту інвалідів, зокрема, щодо реалізації державної та місцевих програм підтримки громадян з фізичними й психічними обмеженнями звертаючи увагу при цьому на розв’язання проблем щодо їх професійної підготовки та працевлаштування, медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів, надання усім інвалідам району необхідну медичну, юридичну допомогу.

Згадані заходи передбачають подальше обстеження матеріально-побутових умов проживання інвалідів, у першу чергуодиноких інвалідів та сімей, у яких проживає два й більне інвалідів, забезпечити надання їм необхідної допомоги, зокрема, щодо першочергового проведення ремонту житла, забезпечення протезно-ортопедичними засобами, твердим паливом та скрапленим газом на зимовий період 2010-2011 років, медикаментами, продуктами харчування. Відділ охорони здоров’я очолюваний В.Ю.Лані, до речі за милосердя й допомогу інвалідам відзначеною національним комітетом Товариства Червоного Хреста України, зобов’язалася забезпечити медико-соціальне обслуговування всіх категорій інвалідів району. Прикутих до ліжка інвалідів медичні працівники провідуватимуть за місцем проживання для чого буде забезпечено виїзд медичних бригад, починаючи з найвіддаленіших пунктів Мукачівщини. При цьому буде забезпечено медичним обслуговуванням інвалідів усіх категорій, які проживають у сільській місцевості, з урахуванням пільг, якими вони користуються відповідно до діючого законодавства. При цьому Вікторія Юрівна запевнила, що докладе всіх зусиль щоб запровадити постійні зустрічі керівників лікувально-профілактичної мережі з представниками громадськах організацій інвалідів району. До речі, в Мукачівській ЦРЛ та лікарнях району відкрито палати інвалідів.

До міжнародного дня інвалідів найактивніших волонтерів нагороджено грамотами Мукачівської райдержадміністрації,  а декого буде відзначено на обласному рівні.

Кажуть, що апетит приходить під час їди. Коли бачу зрослу турботу про інвалідів райдержадміністрації, районної ради, то хочеться більшого, найперше, Мукачівщина могла б мати стаціонарний будинок для одиноких і літніх інвалідів, не завадив би й медико-соціальний центр, де би приймали відвідувачів вузькі спеціалісти, назріла потреба відкрити соціальні кухні де би нужденні одержували гарячі сніданки, обіди, вечері, а волонтери з числа учнівської молоді доставляли би їжу прикутим до ліжок. Одне слово, задумів багато. І здійснення хоч частини з них полегчить долю нужденних. Бачив як світилися вдячністю очі тих інвалідів, які одержали з рук благодійників завдяки головному лікареві ЦРЛ В.В.Васюті слухові апарати, окуляри, коляски… Головне не залишати інвалідів  самотніми у наш скрутний час, а шукати тих, хто готовий подати допомогу, хто сприймає біль не як чужий, а як власний.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19