Проблеми та перспективи щодо розвитку мисливського господарства

Участь у заході прийняли голова Мукачівської районної районної організації Українського товариства мисливців та рибалок Олександр Вайс, голова Закарпатського товариства мисливців та рибалок «Лісівник» Юрій Симодейко, голова Військового товариства мисливців та рибалок А.Живага , а також начальник управління агропромислового розвитку РДА Ілля Йовбак.

Як зазначив голова райдержадміністрації метою такої зустрічі є напрацювання спільних позицій, направлених на розвиток мисливського господарства району.

«Якщо подивитись на приклад наших сусідів угорців, словаків, то там ця галузь стоїть на високому рівні.  Але ж і наш регіон також унікальний у мисливському плані. Ми маємо всі передумови для інтенсивного ведення мисливського господарства. Тому повинні з максимальною віддачею попрацювати аби  мисливство відповідало європейському рівню господарювання» -  каже Ілля Токар.

Серед низки проблем, які існують у цій галузі учасники зустрічі відзначили боротьбу з браконьєрством, покращення санітарного стану мисливських угідь, проведення  біотехнічних заходів по охороні та відтворенню мисливських тварин та покращенню їх існування.

Значної шкоди завдають тваринному світу й пожежі, які часто виникають у лісах під час випалювання стерні та сухої трави. До прикладу тільки в цьому році вогонь знищив  перший приплод зайця. Внаслідок пожеж загинуло близько 70-80 відсотків тварин. Тому райдержадміністрацією вже вжито низку заходів, спрямованих на попередження пожеж на території району та дотримання вимог пожежної безпеки в лісах.

Також йшла мова і про відпрацювання механізму щодо норм відстрілу деяких тварин.  Учасники дійшли згоди, що для того, аби зберегти генетичний фонд деяких видів тварин варто обмежити на них полювання. Зокрема проблемою залишається чисельність благородного оленя. Це єдиний представник мисливської фауни на Закарпатті, кількість якого є мінімальною.

А от пернатої дичини у нашому краї, зокрема, фазана, можливо найбільше на території усієї Європи.  Також критичною та потребує контролю ситуація з вовками. Даний хижак значно завдає шкоди не тільки мисливському, але і фермерському господарству, особливо у гірських населених пунктах. Тому, як було відзначено на зустрічі при організації полювання має бути зв'язок та дисбаланс між рівнем розвитку мисливського господарства та чисельністю мисливської фауни.

Представники мисливських товариств наголошували й на необхідності збільшення штрафів і відповідальності за незаконне полювання та врегулювання питання із землекористуванням. Була й пропозиція щодо розробки на обласному рівні Програми  розвитку мисливських господарств, яка би  сприяла вирішенню проблемних питань у цій галузі.

     Голова Мукачівської райдержадміністрації Ілля Токар  зі свого боку, пообіцяв підтримку влади і запропонував представникам мисливських товариств району спільно з управлінням агропромислового розвитку   розробити на найближчу перспективу конкретні пропозиції у напрямку  розвитку мисливського господарства.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19