Підсумки розвитку Мукачівського району за 9 місяців підбивали на засіданні колегії районної державної адміністрації

Про стан справ та основні показники розвитку Мукачівського району за 9 місяців поточного року говорили сьогодні, 25 листопада, на засіданні колегії райдержадміністрації.

Засідання колегії відбулося під головуванням керівника Мукачівської РДА Сергія Гайдая та за присутності голови районної ради Івана Михайла. Також у роботі колегії взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники служб району, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, начальники відділів та секторів адміністрації. Були присутніми і голови сільських та селищних рад.

Першим питанням порядку денного було підведення підсумків економічного та соціального розвитку району за 9 місяців  2015 року.

Як зазначив доповідаючий, - Ігор Яворський – начальник управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, - на Мукачівський район припадає п’ята частина від загальних інвестицій по області – це 2,7 млн.дол. Разом з тим, робота по залученню іноземних інвестицій триває, відмітив Ігор Яворський. Так, спеціалістами відділу туризму та інвестицій у межах Програми сприяння розвитку малого підприємництва проводиться обстеження сільських та селищних рад на предмет наявності виробничих площ, об’єктів, земельних ділянок, які можуть використовуватися для здійснення підприємницької діяльності або залучення інвестицій.

Щодо економічних показників за 9 місцяів поточного року, то промисловими підприємствами району за 9-ть місяців реалізовано продукції на 166011,3 тис.грн., що становить 148,5 % у порівнянні з відповідним періодом минулого року .

Зменшення обсягів реалізації продукції до відповідного періоду минулого року відбулося  по  Кольчинській  хлібопекарні – 39,5 %, та ТОВ «ВТП «Гофротара-Закарпаття» -92,8 %  .   Загалом  зменшення реалізації продукції відбулося по 2 з 13 промислових підприємств району.

Серед проблемних моментів було відзначено наявність підприємств, які мають заборгованість по заробітній платі. Станом на 01.10.2015 року заборгованість із виплати заробітної плати  мали 4  підприємства, загальна сума боргу складала 1053,1 тис. грн., «АПТП Бобовище», Р-з «Мукачівський», ВАТ «Факторімпекс» , КП «Перлина Карпат».  Разом з тим, станом на сьогоднішній день заборгованість по АПТП «Бобовище» погашено.

Серед перспектив розвитку Мукачівського району, які дозволять покращити економіку регіону, є, насамперед:

реалізація інвестиційного проекту ТОВ «ТГФ Закарпатська фабрика виробів з деревини». На сьогоднішній день інвестором викуплено виробничу базу ВАТ «Факторімпекс» в смт.Чинадієво, котре перебуває в стадії банкрутства з подальшою ліквідацією. Очікувані інвестиції в відновлення та модернізацію виробничої бази складуть 1 млн.євро. На перших порах планується створити до 50 робочих місць.

будівництво нової швейної фабрики ДП «ТУП Україна» в с.Н.Давидково. На даному підприємстві планується поступово створити до 500 робочих місць. На разі активно ведуться будівельні роботи, освоєно 2,1 млн.дол. інвестицій, планується до кінця 2015 року ввести об’єкт в експлуатацію.

Крім того, швейна фабрика ДП «ТУП Україна» - перспективний роботодавець, підприємство готове працевлаштувати 250 швей та ще 250 на початок 2016 року.

Ще одне важливе питання, на якому акцентували на засіданні колегії – це активна участь громад у реалізації грантових проектів.

За рахунок співфінансування інвестиційних проектів співробітництва Закарпатської області та краю Височіна Чеської Республіки, завершено капітальний ремонт по заміні дерев’яних вікон та дверей на металопластикові в Кальницькій ЗОШ І-ІІІ ст., Страбичівській ЗОШ І-ІІІ ст. та Копиновецькій ЗОШ І-ІІ ст., по капітальному ремонту в Гандеровецькій ЗОШ І ст.

Також ще один джерелом фінансування поточних та капітальних ремонтів освітніх закладів району є  освітні субвенції з обласного бюджету.

Активно проваджують на Мукачівщині і новітні енергозберігаючі технології. Так, дитячий садочок у с. В.Коропець  буде оснащений інноваційною енергозберігаючою технологією чеської фірми «ЕТОР» з встановленням сонячних батарей та влаштуванням теплових контурів. По попереднім оцінкам даний об’єкт самостійно забезпечуватиме себе електроенергією, теплопостачанням та гарячою водою.

 Здійснюють капітальні ремонти освітніх та культурних закладів району і в рамках ПРООН МРГ – 3. (проект «Місцевий розвиток спрямований на громади).

В поточному році успішно реалізуються мікропроекти у рамках проекту МРГ-3 у селах Пузняківці, Жнятино, Станово та Дерцен, що дає певний поштовх до самоорганізації громад та залучення донорських коштів у розвиток села.

На необхідності активної позиції сільських та селищних рад щодо участі у грантових проектах та підготовці відповідних мікропроектів, наголосив керівникам громад і голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай.

Про підсумки виконання місцевих бюджетів за 9 місяців 2015 року проінформувала присутніх начальник фінансового управління райдержадміністрації Інна Бисага.

Так, Інна Анатолівна, підкреслила, що  у поточному році повністю змінилася процедура формування місцевих бюджетів. Зведений бюджет району виконувався відповідно до вимог Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» та Податкового кодексу України.

Разом з тим, спостерігається значне зростання доходів загального фонду і водночас скорочення спеціального фонду місцевих бюджетів.

Рівень виконання планових показників районного бюджету за січень-вересень 2015 року становить 131,0 відсоток.

Сільські бюджети виконані на 163,6 відсотків, селищні – 129.3 відсотків.

Основними джерелами наповнення бюджету залишаються: акцизний податок, земельний податок, рентна плата, орендна плата та інші.

Бюджетні кошти по загальному фонду спрямовувалися в першу чергу на захищені статті, це, зокрема: заробітна плата працівникам бюджетних установ, забезпечення діяльності освітніх та медичних закладів району.

Ще одне важливе питання, яке обговорили сьогодні на засіданні колегії – це соціальний захист населення Мукачівського району.

Як зазначив у своїй доповіді начальник відділу праці та зайнятості управління соціального захисту Іван Михалко, - видатки на соціальний захист населення за 9 місяців поточного року склалим 105 116, 4 тис. грн.. Крім цього, за рахунок коштів субвенцій з державного бюджету профінансовані видатки по соціальному захисту незахищених категорій громадян на суму 2 453,0 тис. грн.

На важливій проблемі у сфері соціального захисту населення акцентував увагу голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай. Очільник Мукачівщини наголосив на посиленні співпраці сільрад та служби соцзахисту з метою по оформленню житлових субсидій для населення.

Ще одна проблема не залишилася поза увагою керівника району – це проблема працевлаштування інвалідів – «візочників» та вирішення для них питання щодо спеціального транспорту.

«Ми докладемо всіх зусиль, щоб спільно з районною радою знайти шляхи вирішення соціальних питань тих мешканців району, які потребують особливого піклування,- відмітив Сергій Гайдай».

Крім обговорення соціальних та економічних показник Мукачівського району, присутні заслухали інформацію начальника Мукачівського міськрайонного відділу УДСНС України в Закарпатській області Василя Голиша.

Підполковник служби цивільного захисту Василь Голиш акцентував увагу голів сіл та селищ на підвищенні пожежної небезпеки у зв’язку з початком опалювального сезону.

Як зазначив  Василь Голиш, причинами виникнення пожеж  найчастіше є необережне поводження з вогнем. З початком зимового періоду населення все частіше експериментує з різними електронагрівальними приладами та використовує застарілі  неперевірені печі.

Також доповідаючий зазначив на необхідності ознайомлення населення з правилами використання опалювальних приладів.  Управлінням ДСНС розроблено та надано до сільрад інформаційні бюлетені, які містять практичні поради та правила поведінки населення під час опалювального періоду.

До присутніх голів сільських та селищних рад звернувся начальник управління – головний державний інспектор ветеринарної медицини в Мукачівському районі Василь Туряниця.

Так, фахівець ветеринарної медицини звернув увагу на своєчасному інформуванні ветеринарних дільниць, які працюють на території Мукачівщини, про можливі випадки захворювання тварин, зокрема, на африканську чуму. На території Мукачівщини обліковується більш, ніж 40 тисяч поголів’я свиней, тому дуже важливо вчасно реагувати та локалізувати проблему, якщо вона має місце.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:15