Очільник Мукачівського району Едгар Токар розповів про вакцину CoronaVac

CoronaVac – це інактивована вакцина, яку розробила китайська біофармацевтична компанія Sinovac Biotech. «Інактивована» означає, що вона містить у своєму складі неактивний, «вбитий» вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет. Вакцина CoronaVac схвалена ВООЗ і використовується у 40 країнах світу. Серед них  Китай, Туреччина, Аргентина, Бразилія, Мексика, Грузія тощо.

Технології вироблення інактивованих вакцин уже майже 70 років. Вона добре вивчена і довела свою безпечність. Першу вакцину за цією технологією розробили ще 1955 року. Це була вакцина від поліомієліту.

Для ефективного захисту від COVID-19 потрібно дві дози CoronaVac з інтервалом у 14-28 днів. Після введення вакцини можуть виникнути такі реакції, як почервоніння, біль, набряк у місці ін'єкції, лихоманка чи озноб, головний біль і біль у м'язах чи суглобах, біль у животі чи горлі, нудота, діарея, втома і сонливість, набряки повік чи їхнє почервоніння. Ці симптоми нормальні і швидко минають.

Згідно з науковими дослідженнями, вакцина також добре захищає від тяжкого перебігу COVID-19. Для штаму «Дельта» серед людей віком 18-59 років – на 100%, для штаму «Альфа» та «Гамма» – на 87,5%. Спостереження показали, що ефективність вакцини проти штаму «Гамма» знижується з віком. Для людей 70+ років вона становить 55,5%.

" Україна, як і весь світ, переживає чергову потужну хвилю коронавірусу, штаму «Дельта» та появи нових штамів, спостерігаються нові антирекорди з кількості хворих і померлих. Кожного тижня все більше українців вакцинується й отримує захист від важкого перебігу ковіду і загалом від хвороби. Закликаю всіх не нехтувати щепленням та захистити від COVID-19 себе і своїх близьких. Адже вакцинація - це єдиний шлях подолати пандемію у світі та в Україні." - наголосив Едгар Токар

Остання зміна сторінки: 01-11-2021 15:25