Механізм використання коштів

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації сільськогосподарським товаровиробникам, включаючи навчально- і науково-дослідні господарства вищих аграрних навчальних закладів (крім бюджетних установ) (далі — сільськогосподарські товаровиробники), вартості складної сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва, закупленої у поточному році (далі — бюджетні кошти).

Головним розпорядником бюджетних коштів є Міністерство аграрної політики та продовольства україни. Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим, головні управління агропромислового розвитку обласних і Управління агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій.

2. Часткова компенсація надається на безповоротній основі і встановлюється у розмірі 30 відсотків вартості складної сільськогосподарської техніки (далі — техніка) вітчизняного виробництва  без урахування сум податку на додану вартість згідно з переліком, затвердженим Міжвідомчою експертною радою з питань визначення пріоритетів у виробництві техніки та обладнання для сільськогосподарських товаровиробників.

3. Міністерство аграрної політики та продовольства України для здійснення часткової компенсації вартості техніки вітчизняного виробництва (далі — часткова компенсація) утворює комісію з питань розподілу коштів, що спрямовуються на часткову компенсацію вартості техніки вітчизняного виробництва, та затверджує Положення про неї.

4. Часткова компенсація здійснюється на конкурсних засадах.

5. Для участі у конкурсі сільськогосподарські товаровиробники подають до конкурсної комісії такі документи:

1) заявку (у двох примірниках), зразок якої затверджує Мінагрополітики;

2) довідку банку про відкритий поточний рахунок сільськогосподарського товаровиробника;

3) завірені в установленому порядку копії:

довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій;

бухгалтерської звітності станом на 1 січня поточного року (новостворені підприємства — за останній звітний період);

довідки про наявність техніки та навантаження на одиницю техніки;

документів, що підтверджують придбання зазначеної техніки;

довідки регіонального відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств про те, що сільськогосподарському товаровиробнику не надавалася на одиницю техніки, на яку подаються зазначені у цьому пункті документи до конкурсної комісії, у поточному році фінансова підтримка на безповоротній основі у розмірі до 30 відсотків для компенсації витрат, пов’язаних з придбанням техніки вітчизняного виробництва для фермерських господарств;

довідки про відсутність (наявність) заборгованості понад півроку з виплати заробітної плати, сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), виданої відповідними органами державної податкової служби, Пенсійного фонду України та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

У разі коли сільськогосподарський товаровиробник відчужує техніку вітчизняного виробництва, компенсацію за яку він отримав до закінчення трирічного строку її експлуатації, отримані на безповоротній основі кошти повертаються до державного бюджету.

6. Часткова компенсація не виплачується сільськогосподарським товаровиробникам, яких визнано банкрутами або щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство.

7. Основними критеріями визначення переможця конкурсує:

відсутність простроченої заборгованості за іноземними кредитами під державні гарантії для закупівлі техніки іноземного виробництва, переданої сільськогосподарським товаровиробникам, та за користування технікою вітчизняного виробництва, отриманою на умовах фінансового лізингу, за минулі роки;

рівень забезпеченості сільськогосподарського товаровиробника технікою.

Додаткову інформацію про умови та порядок надання часткової компенсації можна отримати в управлінні агропромислового розвитку райдержадміністрації.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19