Два села із давньою історією з’єднають новенькою дорогою

Між селами Мужієво і Бене Берегівського району на маршруті міжнародного значення М-23 Берегове – Виноградів – Велика Копаня вже зовсім скоро з’явиться нове якісне покриття. Ремонт дорожнього полотна здійснюють завдяки масштабному проєкту Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

У ці дні підрядник працює над влаштуванням основи дорожнього одягу з органо-мінеральної суміші, вирівнювального шару із гарячої щільної дрібчастої асфальтобетонної суміші. Наступний етап – фінішний шар покриття. На цьому відрізку ремонтують також міст довжиною 74 м.

Цікаво, що обидва села мають давню і славну історію. Так, у Мужієві археологи виявили поселення пізнього палеоліту (близько 20 —15 тисяч років тому), два скарби бронзових виробів епохи пізньої бронзи (кінець II тисячоліття до н. е.). Перша письмова згадка про Бене пізніша і датується 1269 роком. Хоча за 350 м від села на вершині тераси правого берега річки Боржава знайшли стоянку доби пізнього палеоліту.

Сьогодні ж ці населені пункти об’єднує тема вина та виноробства. За Мужієвом працює виноробний завод. В агросадибі братів Парасок у Бене налічується понад 180 сортів винограду. Вина, які виробляють за стародавніми та секретними сімейними рецептами, можна продегустувати у великій 17-метровій печері.

 

Остання зміна сторінки: 17-09-2021 08:19