До Дня гідності і Свободи у Мукачівській РДА відбулося засідання «круглого столу»

З нагоди відзначення Дня Гідності і Свободи сьогодні, 20 листопада, під головуванням керівника Мукачівської РДА Сергія Гайдая відбулося засідання «круглого столу».

Нарада відбулася за участі представників громадської організації «Спілка учасників АТО – Мукачівщина», багато членів якої є учасниками подій Майдану. Також у роботі «круглого столу» взяли участь керівники відділів та структурних підрозділів адміністрації. Були присутніми і представники військового комісаріату.

На початку зустрічі голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай наголосив, що співпраця адміністрації та громадських організацій, які представляють інтереси учасників АТО –  в активній фазі. Так, днями вирішено питання про посаду радника з питань учасників АТО,  яку обійматиме один з представників громадської організації. Така форма роботи допоможе налагодити максимально ефективну співпрацю органів влади та учасників АТО.

Серед питань, які найбільше турбують учасників АТО – медичне обслуговування.

Як зауважила Директор центру первинної медико-санітарної допомоги Мукачівського району Вікторія Лані, до учасників АТО потрібен особливий підхід та специфічне медичне обслуговування, адже йдеться про травми, невластиві для  щоденної медичної практики.

«Особливу увагу потрібно звернути на психологічну реабілітацію учасників АТО та вчасне виявлення такої проблематики в кожному індивідуальному випадку, - підкреслила Вікторія Юріївна».

Представник громадської організації Сергій Риковський також зауважив на необхідності соціального захисту учасників АТО, які проживають на території Мукачівського району.

На сьогоднішній день в Мукачівському районі нараховується близько 200 учасників АТО, із них:

 на обліку в управлінні соціального захисту населення з відповідним статусом та посвідченням „учасник бойових дій” рахується 154 чол., в т.ч. 7 інвалідів війни, 3 інваліди військової служби  та 12 членів сімей загиблих за 5-ма загиблими учасниками АТО (56 сімей учасників АТО – в них 88 дітей, 2 сім’ї загиблих  - у них 4 дітей),

Відповідно районної Програми адресної грошової допомоги членам громадських організацій, інвалідам, малозабезпеченим та соціально-незахищеним верствам населення, військовослужбовцям, особам, які беруть участь в АТО і їх сім’ям,  та сім’ям, які прибувають з АР Крим, м. Севастополя та регіонів України, де триває  Антитерористична операція на 2015 рік передбачено кошти в сумі 1,7 млн. грн..

Протягом поточного року в рамках цієї Програми 139 особам, які приймали участь в бойових діях в зоні АТО та членам сімей загиблих виділено кошти в сумі  728,0 тис. грн., в т.ч. 5 сім’ям загиблих учасників АТО на суму 50,0 тис. грн..

Актуальною залишається проблема придбання житла для учасників АТО. Як проінформував присутніх голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай, з метою забезпечення житлом  сімей загиблих  учасників АТО  та  інвалідів 2 групи з числа учасників АТО,  виділено кошти в сумі 1956578,0 грн.  для придбання житла 4 сім’ям.

Також порушувалися питання щодо порядку надання земельних учасників бійцям АТО.

Як інформував начальник Управління Держгеокадастру у Мукачівському районі М. Островський,  Управлінням спільно з органами місцевого самоврядування підібрано 17 масивів земель сільськогосподарського призначення за межами та в межах  населених пунктів та території 15 сільських рад на загальну площу більше 100 гектарів.

Підібрано земельні ділянки для будівництва житлових будинків у межах сіл та селищ Мукачівського району, зокрема: села Бистриця, Горонда, Зняцево.

Надано дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок – 317 учасникам АТО. які проживають у Мукачівському районі та м. Мукачеві, з них: 7 рішень – для будівництва та обслуговування житлового будинку, 274 – для індивідуального садівництва, 36 – для особистого селянського господарства. Зазначеній категорії громадян виготовлено 126 проектів землеустрою.

Сім’ям загиблих учасників АТО на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва житлового будинку органами місцевого самоврядування надано 24 дозволи.

Підбір земельних ділянок ведеться постійно.

«Немає проблем, що не вирішуються, - підсумував голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай, - є людський фактор, фактор безвідповідальності окремих чиновників. Всі ці недоліки потрібно викорінювати з формату роботи. Найефективнішим методом побудови дієвого механізму співпраці якраз і є такі робочі зустрічі, мета яких – максимально швидко та в повному обсязі вирішити всі проблеми учасників АТО».

 

 

 

 

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:15