38 років пам’яті: в Мукачівському районі вшанували героїв Чорнобиля

26 квітня 1986 року сталася найстрашніша атомна катастрофа в історії людства.  Витік радіації перетворив багатонаселені пункти України на зону відчуження.

За офіційними даними у ліквідації наслідків техногенної катастрофи брали участь понад 650 000 пожежників, медиків, військовослужбовців, енергетиків. Більшість ліквідаторів отримали високі дози радіації…

Ці страшні сторінки в історії не могли пройти повз увагу Мукачівської РВА, яка не залишається байдужою до долі героїв-ліквідаторів, які мужньо захищали нас від ядерної небезпеки.

Тож, начальник Мукачівської РВА Сергій Гайдай  разом із ліквідаторами, постраждалими внаслідок аварії на ЧАЕС, та представниками громадськості вшанував пам‘ять полеглих жертв хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам‘ятника «Дзвони Чорнобиля». Після чого відбулась заупокійна панахида в Храмі Успіння Пресвятої Богородиці.

Чорнобиль – це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків – усіх, хто, ризикуючи своїм життям та здоров’ям, захистив людство від наслідків аварії.

Історія Чорнобильської катастрофи повинна об’єднати весь світ перед лицем нових загроз, які несе російський ядерний тероризм. Використання атомних станцій у війні проти України є виявом слабкості агресора, якому українські захисники та захисниці не дали досягти своєї мети. Водночас це величезна небезпека для нашої країни та безпрецедентний ризик для всього людства.

Щиро дякуємо усім тим, хто йшов у ядерне пекло заради порятунку світу, розуміючи небезпеку, усвідомлюючи наслідки. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Слава героям-чорнобильцям. Вічна пам'ять тим, хто не дожив до сьогоднішнього дня!

Остання зміна сторінки: 26-04-2024 16:25