У понеділок, 10 листопада, за участі т.в.о.голови Мукачівської районної державної адміністрації Василя Кубарича, першого заступника Андрія Данканича, заступника Оксани Біров та керівника апарату РДА Олександра Чекана відбулася виробнича нарада з керівниками територіальних органів центральної виконавчої влади, керівників служб і організацій району та начальниками структурних підрозділів райдержадміністрації, відділів та секторів апарату РДА.

На нараді було розглянуто питання про виконання плану основних заходів цивільного захисту у 2014 році та аналіз і план дій на вирішення проблемних питань.

По першому питанню коротко доповів Ігор Комков, завідувач сектору з питань цивільного захисту райдержадміністрації.

Під час наради, було відзначено, що відповідно до районного плану основних заходів цивільного захисту у 2014 році, який затверджено розпорядженням голови райдержадміністрації від 01.04.2014 року № 122, планові завдання виконані у встановлені строки.

Цей План вказує на пріоритетні напрями роботи сектору з питань цивільного захисту спільно з районними підприємствами, установами та організаціями, виконкомами сільських та селищних рад на 2014 рік з питань, що стосуються запобіганню виникненню надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру і включає такі розділи:

І. Заходи щодо удосконалення територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту;

ІІ. Заходи із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та зменшення ризику їх виникнення;

ІІІ. Заходи щодо підготовки та визначення стану готовності органів управління, сил та засобів ЄДС цивільного захисту;

ІV. Заходи щодо державного нагляду та контролю у сфері цивільного захисту;

V. Заходи щодо підготовки  керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, та населення діям у надзвичайних ситуаціях.

Затверджена рішенням сесії районної ради від 05 грудня 2013 року №357 „Програма розвитку системи зв’язку, оповіщення та інформатизації Цивільної оборони Мукачівського району на період  2012 – 2015 роки”, де передбачалося коштів в сумі 14000 грн. на проведення робіт з відновлення системи оповіщення населення мережі проводового радіомовлення (встановлення гучномовців), а також експлуатаційно-технічне обслуговування апаратури та інших технічних засобів оповіщення і зв’язку  цивільного захисту району, але фінансово Програма не підтверджена.

Підготовлені проекти відповідних розпорядчих документів, створено оперативні штаби, розроблені та доведені до виконавців заходи: надзвичайним ситуаціям під час льодоходу, повені та паводків; виникненню пожеж у лісах та сільськогосподарських угіддях протягом пожежонебезпечного періоду; нещасним випадкам з людьми на водних об’єктах та інші.

Погоджено план служби ракетно-артилерійського озброєння в/ч А-1556 та внесені заходи у План дій Мукачівського району щодо забезпечення та здійснення контролю за техногенною і пожежною безпекою складів озброєння, ракет, боєприпасів і інших вибухо- і пожежонебезпечних предметів Збройних Сил на території Жнятинської сільської ради.

Проведені заходи з  технічної інвентаризації захисних споруд Мукачівського району. Станом на теперішній час на нараховується 30 захисних споруд цивільного захисту,  а саме: 1 сховище та 29 протирадіаційних укриттів, з них: 8 захисних споруд комунальної форми власності, 2 – державної та 20 – приватної.

Продовжена необхідна робота з питань накопичення і використання резервів матеріальних ресурсів для ліквідації НС. На виконання заходів Цільової програми створення матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і  природного характеру та їх наслідків у Мукачівському районі на 2012 – 2015 роки, затвердженої рішенням сесії районної ради у цьому році виділена  сума 49 тис.грн. на поповнення МТЗ.

В 2014 році встановлений розмір резервного фонду районного бюджету для ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків у сумі 30 тис. грн., який використано у серпні цього року для заходів, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайної події та запобіганням виникненню надзвичайних ситуацій природного характеру  для філії „Мукачівський райавтодор” в сумі 27 тис. грн. на виконання робіт щодо ремонту (відновлення) доріг місцевого значення, які зазнали шкоди від сильних дощових опадів до під’їзду с. Бабичі, Лецовиця – Брестів, Обава – Чабин та до  с. Жборівці у межах Мукачівського району.

Разом з тим, залишаються проблемні питання та заходи, які необхідно вирішувати і надалі у нашому районі:

1. Одним з найбільш актуальних питань в районі залишається питання здійснення природоохоронних заходів;

2. Залишається відкритим питання проведення комплексно-відновлювальних робіт щодо відведення стічних вод, укріплення фундаментів будинків або відселення мешканців, що проживають в небезпечно-напруженій зоні по вул. Бенедиківській в с. Ракошино. Моніторинг будівель, де відбуваються зсувні процеси показує, що з часу попереднього обстеження руйнація будинків продовжується;

3. Розчистка та регулювання малих річок: Яруга, Визниця, Синявка, Полуй, Стара  і внутрішньогосподарських меліоративних каналів на території району.

По другому питанню керівники управлінь, відділів райдержадміністрації та служб району коротко підсумували роботу попереднього та визначили план на поточний тиждень.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:16