Сьогодні, 10 березня, під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Андрія Данканича відбулася робоча нарада щодо цінової ситуації на продовольчому ринку району.

Про поточну ситуацію на ринку продовольства проінформувала начальник відділу торгівлі і розвитку соціальної сфери управління економічного розвитку і торгівлі Неоніла Полончак, яка зазначила, що наразі,  проблем з наявністю продуктів харчування немає, цінова ситуація стабілізувалася, відповідно і в торговельній мережі роздрібних цін на продукцію. Мукачівський район в повному обсязі забезпечений продовольчими товарами першої необхідності. У торговій мережі району є достатньо продуктів харчування і тривалого зберігання – борошна, макаронів, круп, цукру і солі. Товар як ваговий, так і упакований, представлений у повному асортименті. При цьому роздрібна ціна на окремі товари в торговій мережі є різною.

Забезпечений район і хлібобулочними виробами. Однак, через стрімке зростання цін на борошно (на 17% у січні і 40% у лютому) хлібопекарські підприємства регіону підняли оптово-відпускні ціни на хліб і хлібобулочні вироби з кінця січня на 5 - 10 %, а з лютого – на 20 - 30%. Крім того, у звязку з підвищенням ціни на газ на понад 50% очікується нове зростання оптово-відпускних цін уже в березні.

В ході обговорення питання щодо виконання заходів по стабілізації цінової ситуації на ринку борошна учасники наради проаналізували результати роботи основних борошномельних підприємств нашого регіону, відзначили недостатню насиченість підприємств роздрібної торгівлі борошном місцевого виробництва, складну ситуацію із забезпеченістю хлібопекарських підприємств дешевимборошном та перспективи розвитку хлібопекарської галузі в цілому.

Важливим завданням на сьогодні є термінове вирішення питання забезпечення пекарів борошном, виробленим із зерна державного інвестиційного фонду. Завдяки йому місцеві пекарі змогли б виробляти хліб простої рецептури. А вирішення цього питання дозволили б стабілізувати ціни на хліб простої рецептури та забезпечити малозабезпечені верстви населення доступним продуктом.

Загалом, за даними головного управління статистики в Закарпатській області індекс споживчих цін (інфляції) по області  у січні 2015 р. порівняно з груднем 2014 р. склав 102,3 %, по країні – 103,1%. Більше половини усіх сукупних витрат населення направляє на харчування, тому зниження чи зростання споживчих цін на товари зазначеного сигменту відчутно впливає на величину загального індексу споживчих цін. Проте, це все ж таки не заважає деяким виробникам та трейдерам використовувати нездоровий ажіотаж у власних спекулятивних цілях, підвищуючм ціни на продукти, які останнім часом користуються підвищеним попитом серед населення.

У свою чергу, з  метою задоволення потреб населення в продуктах харчування райдержадміністрацією постійно проводиться робота з найбільшими торговими підприємствами району щодо насичення високоякісними продуктами харчування в достатній кількості і за помірними цінами.

З метою вирішення цих та інших проблемних питань Андрієм Данканичемдано ряд доручень та заходів, спрямованих на покращення цінової ситуації у районі, більш повного насичення споживчого ринку та задоволення потреб населення продуктами харчування за доступними цінами.

 

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:16