У середу, 01 квітня, за участі керівника апарату райдержадміністрації Олександра Чекана відбулося засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

В ході засідання обговорено питання щодо здійснених заходів на попередження насильства в сім’ї та надано аналізситуації в районі за І квартал  2015 року.

Отже, за даний період було зареєстровано 25 звернень щодо  вчинення насильства в сім’ї, всі випадки  носять психологічний характер, в тому числі один випадок по відношенню до неповнолітнього, який фактично проживає в м. Мукачеві. Всього винесено 24 офіційних попереджень, та застосовано до 1 правопорушника адміністративне стягнення.

На засіданні було наголошено на злагоджену співпрацю суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері попередження та профілактики сімейного насильства, а саме соціальних служб, правоохоронних органів, представників органів місцевого самоврядування та педагогів загальноосвітніх шкіл, медичних працівників ФАПів та АЗПСМ.

Так, протягом 1 кварталу було здійснено 9 виїзних засідань мобільної групи по сільським (селищним) радам Мукачівського району. В процесі роботи представниками сільської ради, працівниками медицини та освіти, дільничним інспектором міліції надається інформація про сім’ї, які опинилися у скрутній ситуації з різних причин.

За наслідками роботи мобільної групи, за місцем проживання проведено відповідну роботу з 55-тьма особами: які вчинили насильство в сім’ї, існує загроза скоєння насильства, здійснюють неналежний догляд за дітьми, зловживають алкоголем та інше. Завдання робочої групи полягає не тільки у проведенні профілактичної бесіди, роз’яснення законодавства, спонукання до сумлінного виконання батьківських обов’язків, але і в наданні відповідної допомоги, а в критичних ситуаціях, прийняття непопулярних рішень. Необхідно відмітити, що в процесі роботи надається необхідна роз’яснювальна робота щодо змін в законодавстві з питань соціального захисту громадян. На кожному виїзному засіданні наголошується про організацію системного контролю на місцях за сім’ями-ризику, при цьому залучивши працівників освіти, охорони здоров’я, культури, вуличних депутатів та депутатів районної ради.

Також на засіданні координаційної ради були обговорені і інші питання, які стосуються здійснення соціальної та профілактичної роботи з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах.

За наслідками роботи дано відповідні рекомендації на покращення ефективності роботи в даному напрямку.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:16