У понеділок, 20 квітня, за участі т.в.о. голови Мукачівської райдержадміністрації Василя Кубарича,  першого заступника Андрія Данканича та керівника апарату РДА Олександра Чекана відбулася виробнича нарада з керівниками територіальних органів центральної виконавчої влади, керівниками служб і організацій району та начальниками структурних підрозділів райдержадміністрації, відділів та секторів апарату РДА.

На нараді було розглянуто питання про підсумки роботи промислових підприємств району за 3 місяці 2015 року та аналіз і план дій на вирішення проблемних питань.

По першому питання доповідав начальник управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Ігор Яворський, який повідомив, що промисловість району представлена 13 підприємствами, які працюють в машинобудівній - 1, харчовій - 5, деревообробній та целюлозно-паперовій - 2, будівельній промисловості - 3, 2 - швейній галузях.

Підприємствами району реалізовано продукції на 49765,4 тис.грн., що становить 170,1 % у порівнянні з відповідним періодом минулого року та 123,9 % у порівнянні з лютим 2015 року:

- в тому числі, в машинобудівній – вироблено 5019,1 тис.грн. продукції, темпи росту склали 268,4%;

- деревообробній галузі вироблено 14355,2 тис.грн. продукції, що складає 199,1% до відповідного періоду минулого року;

- швейній промисловості надано послуг по переробці давальницької сировини на 9365,8 тис.грн., у даній галузі темпи росту – 172,4%;

- харчовій та переробній галузі вироблено продукції на 19463,1 тис.грн., що складає 147,3% до відповідного періоду минулого року;

- добувній промисловості обсяги промислової продукції склали 1,5622 млн.грн., і зросли на 2,7%.

Найбільша питома вага, як і в минулих періодах, припадає на харчову промисловість – 33,1 %, лісову та деревообробну галузь – 30,1 %, легку промисловість – 20,6 %. Збільшення обсягів реалізації продукції у порівнянні з відповідним періодом минулого року відбулося по ТОВ «Закарпатська фабрика виробів з деревини» - 267,0 %, , ТДВ «Верстатозавод»- 268,4%,  ДП «ТУП - Україна» - 177,0 %, Мукачівське кар’єроуправління – 195,0 %, що свідчить про позитивну динаміку розвитку цих підприємств. Загалом  збільшення реалізації продукції відбулося по 9 з 13 промислових підприємств району.

Зменшення обсягів реалізації продукції до відповідного періоду минулого року відбулося  по  ТОВ ВТП «Гофротара-Закарпаття» - 90,0 %,  Кольчинській  хлібопекарні – 35,9 % та Кіровському  спецкар’єрі – 71,5 % .   Загалом  зменшення реалізації продукції відбулося по 3 з 13 промислових підприємств району.

Середня заробітна плата  по промисловим підприємствам у березні склала 2765,0 грн. Найвищий рівень заробітної плати у машинобудівній галузі – 3028,1 грн., найнижчий у промисловості будматеріалів  – 1902,2 грн. та харчовій промисловості – 2602,9 грн.

Найнижчий рівень заробітної плати спостерігається на наступних підприємствах: Чинадіївській хлібопекарні – 1643,3 грн., Кольчинській хлібопекарні – 1315,0 грн. та ТОВ «Гарт» - 1407,0 грн.

Основними проблемними питаннями залишаються:

·          відсутність ліцензії на розробку Жборівського родовища ВАТ «Мукачівський кар’єр»;

·          відсутність ліцензії на розлив вина  АПТП «Бобовище», складний фінансово-економічний стан даного підприємства, порушення справи про банкрутство;

Основні перспективи:

-          будівництво нової швейної фабрики ДП «ТУП Україна» в с.Н.Давидково. На даному підприємстві планується поступово створити до 500 робочих місць. Орієнтований обсяг прямих іноземних інвестицій складає близько 40 млн.грн. На разі виготовлена проектно-кошторисна документація, яка пройшла державну будівельну експертизу, активно ведуться будівельні роботи, планується до кінця 2015 року ввести об’єкт в експлуатацію;

-          реалізація інвестиційного проекту ТОВ «ТГФ Закарпатська фабрика виробів з деревини». На сьогоднішній день інвестором викуплено виробничу базу ВАТ «Факторімпекс» в смт.Чинадієво, котре перебуває в стадії банкрутства з подальшою ліквідацією. Очікувані інвестиції в відновлення та модернізацію виробничої бази складуть 1 млн.євро. На перших порах планується створити до 100 робочих місць. Також реалізація даного інвестиційного проекту дозволить повністю погасити заборгованість з виплати заробітної плати та суттєво скоротити податковий борг до Пенсійного фонду по району;

також на разі інвесторами розглядається можливість викупу виробничої бази «Укравто» в смт.Чинадієво, з метою проведення реконструкції під деревообробне виробництво та створення близько 50 робочих місць.

По другому питанню керівники управлінь, відділів райдержадміністрації та служб району коротко підсумували роботу попереднього тижня,  а також було визначено план на поточний тиждень.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:16