«Організація та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру у 2017 році».

«Круглий стіл» на тему «Організація та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру у 2017 році».

За ініціативи фахівців Мукачівського районного центру зайнятості 16 лютого 2017 року відбулося засідання  «круглого столу» на тему «Організація та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру у 2017 році».

В роботі «круглого столу» прийняли участь голови сільських рад району та сільськогосподарські підприємства.

Роботу «круглого столу» розпочав директор центру зайнятості Роман Мельничук , який детально зупинився на питанні організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Безперечною є істина, що ринок праці прямо залежний від розвитку економіки. ЇЇ поступ зумовлює створення додаткових місць праці, на які працевлаштовуються пошуковці роботи, і в такий спосіб зростає рівень зайнятості  населення.

І навпаки: згортаються виробництва - вивільняється надлишкова робоча сила, і як результат, збільшується число безробітних. Безробіття ставить людей у нестандартні ситуації, воно реформує звичайний спосіб життя, погіршує фінансове становище, руйнує рівень стабільності. Що найгірше ,багато людей, котрі залишаються без роботи, зазнають морального удару, страждає їхня людська гідність, вони відчувають себе непотрібними суспільству, зайвим у родині.

Подолати психологічний бар’єр у період пошуку іншого місця праці допомагають громадські роботи. Цей вид тимчасової  зайнятості впродовж багатолітньої історії  зазнавав трансформаційних структурних змін.

Чому ж в арсеналі заходів активної політики зайнятості тимчасовим роботам відводяться важлива роль? Аргументи досить переконливі. Завдяки такому виду робіт  можна пом’якшити або випередити наслідки безробіття, а ще дуже важливий та вагомий аргумент - це роботи що мають суспільно-корисну спрямованість та відповідають потребам адміністративно-територіальної одиниці для сприяння  її соціально-економічному розвитку.

Засідання «круглого столу» проведено з метою створення тимчасових робочих місць на підприємствах, організаціях та органах місцевого самоврядування.

Під час засідання розглядалися питання:

-    норм діючого законодавства стосовно організації та проведення громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру;

-     перспективи активних форм зайнятості населення району.

За підсумками засідання прийнято план спільних дій, в якому йдеться про те, що дієвим засобом зменшення соціальної напруги на ринку праці поряд з іншими заходами активної політики зайнятості були і залишаються громадські та тимчасові роботи.

Отже, головною метою цих робіт є поєднання зусиль органів виконавчої влади та державної служби зайнятості для створення тимчасових робочих місць для сільських мешканців , та надання допомоги безробітним у період пошуку постійної роботи.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:18