Прес-конференція керівництва району з представниками місцевих засобів масової інформації

Як зазначив Е.Л.Дуда, за дев’ять місяців, не зважаючи на економічну кризу, вдалося стабілізувати промислове виробництво й реалізувати продукції на 64 мільйони гривень. Стало працюють ТОВ ВТП «Гофротара-Закарпаття», ТОВ «Закарпатська  фабрика виробів з деревини», ДП «ТУП- Україна», ТзОВ «КІАРА-ФЕШІОН». Збільшення реалізації продукції відбулося на половині промислових підприємств Мукачівщини. Підприємствами та організаціями району за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 51 мільйон гривень інвестицій в основний капітал, що складає 108,1 відсотка, у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Є добрі зрушення в торгівлі, автоперевезеннях…

За підсумками роботи за 9 місяців Мукачівщина посіла 5-те місце серед 18 адміністративно-територіальних одиниць області, в тому числі у сфері реального сектору – 9 місце, в сфері інвистиційної та зовнішньоекономічної діяльності – 7, сфері державних фінансів та фінансових результатів діяльності підприємств – 9 місце, сфері соціального сектору 4 місце, сфері споживчого ринку – 11 місце.

Станом на 1 червня 2010 року загальний обсяг прямих іноземних інвестицій внесених в економіку району склав 12,7 мільйона доларів США. Темп зростання обсягу прямих іноземних інвестицій до початку року становить 121,6 відсотка. З цього показника Мукачівщина лідирує у обласному рейтингу. Інвестиції вкладалися у розвиток транспортної інфраструктури, деревообробну, швейну промисловість, автотранспортні перевезення… Серед 49 підприємств з іноземними інвестиціями, зареєстрованими в районі, за обсягами інвестицій найбільша питома вага припадає на «Петро Карбо – Хем – Мукачево», ТОВ «Мукачівський лісокомбінат», ДП «ТУП Україна». Темпи зростання експорту товарів за перше півріччя 2010 року, до відповідного періоду минулого року, становить 103 відсотки, а темпи зростання імпорту товарів досягли 133,4 відсотка.

Відомо, що села району мають стати лідерами економічних зрушень, щоб забезпечити виконання програми «Зерно 2009 – 2012». У порівнянні з 2010 роком на наступний рік збільшено посівні площі під кукурудзу на 826 га, сої на 400 га, гречки на 200 га. На жаль, у тваринництві не вдалося подолати спаду. Основні обсяги виробництва молока (98 відсотків) і м’яса (96 відсотків) зосереджені в особистих селянських господарствах, а тут триває скорочення чисельності поголів’я корів молочного напрямку продуктивності. Зменшення дійного стада, у порівнянні з попереднім роком, складає 8-10 відсотків. Сьогодні лише одне господарство – СТОВ «Завидівське» утримує корів.

Більш кращими темпами розвивалося свинарство. Зросло поголів’я у фермерських господарствах, новозбудованому комплексі в Чопівцях – ТОВ «Кошет», реконструйовано свинокомплекс – ВАТ «Чопівське». У минулому місяці введено в експлуатацію м’ясокомбінат, що дозволило завершити повний технологічний цикл – від вирощування до переробки свинини.

Бухгалтерська звітність за третій квартал 2010 року показує, що з 247 підприємств, які відзвітувалися, 198 є прибутковими, або працюючими  без збитків (сума прибутку 1 млн. 551 тис. грн), 45 – збиткові (сума збитків – 4 млн. 921 тис. грн.). Найбільше прибутків мають ТОВ «Латориця», СТОВ «Клячанівське», а по збиткам лідирують СТОВ «Завидівське», - АТП р-з «Мукачівський», АПТП «Бобовищанське».

Валовий дохід від реалізації продукції власного виробництва за 9 місяців склав 44 мільйони 36 тис. грн.

Ефективно діяла регіональна програма розвитку культури й мистецтва. Вдало проведено районні фестивалі «Любіть Україну як вірні сини», «Мелодії родинних сердець», «Сорго», «Самоцвіти Мукачівщини», відзначено ювілей відомої в нашій державі співачки з Чинадійова О.К.Прокоп і випущено буклет про її творчий доробок. Успіхи на культурній ниві могли б бути кращими, але про себе дали знати слабка матеріально-технічна база клубних закладів у Новому Давидкові, Великих Лучках, Дерцені, Плоскановиці, Лецовиці, Брестові, Руському, Шелестові. В 11 клубних установах відсутнє опалення. Назріло питання про районний будинок культури.

Охорону здоров’я жителів Мукачівщини здійснюють 3 дільничні лікарні, 24 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 43 фельдшерсько-акушерські пункти. У нашому районі, вперше на Україні, здійснено комп’ютеризацію закладів охорони здоров’я та забезпечено програмою «Здоров’я». Поновлено роботу ФАПів у Барбові, Синяку, Ільківцях. Відкрито ФАПи в Грибівцях та медпункт по обслуговуванню ромського населення в Баркасові. У цьому році для медичних закладів закуплено 4 бінокулярні мікроскопи, 5 лабараторних центрифуг, 14 стерилізаторів, 2 електрокардіографи, 9 стоматологічних установок, 3 фотоелектрокалорифери. Відкрито амбулаторію в Клячанові.

Тривало удосконалення діяльності навчальних закладів. Зокрема, проведено капітальний ремонт дошкільних навчальних закладів у Лохові, Верхньому Коропці, Станові, та Яблунові. Тривають роботи по капітальному ремонту ДНЗ у Баркасові, Ділку, реконструкції такого ж закладу у Макарєві. Здійснюється будівництво ДНЗ у Лалові та добудова другої черги ЗОШ І-ІІІ ст. у Верхній Визниці. Доставку учнів до шкіл, а відтак додому, здійснюють 5 шкільних автобусів. Станом на грудень 2010 року 33 ЗОШ, Залужанський міжшкільний навчально-виробничий комбінат та Районний центр дитячої та юнацької творчості у Великих Лучках підключено до мережі інтернету.

У галузі соціального захисту населення також відзначається позитивна  динаміка: створено 1073 робочих місць, що на 2,2 відсотка вище річного завдання. Темп зростання номінальної заробітної плати (січень – жовтень), до відповідного періоду минулого року, становить 127,9 відсотка. За звітній період в санаторних та реабілітаційних центрах оздоровлено 136 осіб, з них ветеранів Великої Вітчизняної війни –  60, ветеранів праці – 33 та 43 інвалідів різних категорій.

На Мукачівщині автобусна мережа складається з 48 маршрутів, які обслуговують 82 автобуси. Район налічує близько 27 тисяч громадян, які мають право користуватися пільгами на транспорті.

Матеріально-технічна база фізичної культури і спорту включає 7 стадіонів, 23 спортивних залів, 2 плавальні басейни, 90 спортивних майданчиків. Фізичним вихованням молоді опікується 68 вчителів фізичної культури при загальноосвітніх школах. У Великих Лучках та Ракошені працюють 2 дитячо-юнацькі спортивні школи де наполегливо трудяться 19 тренерів з різних видів спорту й зайнято близько тисячі хлопчиків та дівчаток, юнаків і дівчат. Спільно з відділом освіти було проведено спартакіаду серед шкільних колективів. Збірна команда юних спортсменіів взяла участь у фінальних Всеукраїнських іграх «Хто ти, майбутній олімпієць?», де посіла четверте місце.

У напрямку здійснення сімейної політики було більше уваги приділено сім’ям, що опинилися у сладних життєвих ситуаціях. 51-й сім’ї надано матеріальну допомогу, 8-ми багатодітним сім’ям також надано допомогу.

Станом на 1 вересня в районі діяло 53 заклади відпочинку та оздоровлення, 49 таборів з денним перебуванням при ЗОШ, два позаміські табори оздоровлення – «Білочка» і «Водограй», один профільний табір при Чинадіївській школі мистецтв. Під час літньої оздоровчої кампанії на території району, області та за її межами поправили хдоров’я 3584 дітей віком від 7 до 17 років.

За підсумками 5-х літніх молодіжних спортивних ігор у Закарпатській області Мукачівщина посіла друге місце. А футбольна команда ветеранів району в першості серед ветеранів області, зайняла перше місце.

У Мукачівському районі діє ряд підприємств та понад 20 сільських садиб. За 11 місяців 2010 року вони надали відпочинок більш як 22 тисячам туристів. Надано послуг більш як на 56 мільйонів гривень з яких до бюджету надійшло майже 10 мільйонів гривень.

Діяльність відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації була спрямована в основному на ліквідацію повені, яка виникла через підтоплення між селами Чабанівка – Ракошино. Підтоплення виникли внаслідок сильних грозових дощів 15-21 травня та 3-4 червня. Зокрема, проведено матеріально-організаційне забезпечення необхідних робіт. Створено штаб з ліквідації стихійного лиха. Площа підтоплених сільгоспугідь склала 5354 га. Посіви загинули на 624 га. Жителям району, які постраждали від підтоплень виділено 188 тисяч грн. На відновлення об’єктів пошкоджених великою водою із резервного фонду державного бюджету Мукачівському району виділено 6043,685 тис.грн.

Стурбованість жителів району викликають сховища з хімічних засобів захисту рослин, які зберігаються у  СТОВ «Добробут», Пузняківці 22 бочки – СТОВ «Зняцівське» - 45 бочок. Всього в районі підлягає вивезенню 39093 кг непридатних і небезпечних хімічних засобів.

Основнимидоходами до бюджету Мукачівського району є податок з доходів фізичних осіб. За звітний період при плані 14 мільйонів, фактично, надійшло 15 мільйонів. Питома вага податку з фізичних осіб у загальному фонді складає 70,3 відсотка, або понад план надійшло 333,6 тис. грн. Перевиконано й показник по сплаті єдиного податку.

Посадовці відповіли грунтовно і максимально повно на всі запитання представників засобів масової інформації.

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19