Інформаційні матеріали від Мукачівського РВ УМВС України в Закарпатській в області

Більшістьлюдей дає легко себе обдурити. Коли агітують пожертвувати гроші, рідко хто додумається перевірити, чи насправді це так. Розграфлений зошит і підпис мають у такій ситуації досить дієвий вплив на звичайних громадян. Запам'ятайте: пожертвування треба вносити там, де ви цього самі хочете.

 

Не користуйтеся послугами незнайомців для придбання дефіцитних товарів, вирішення питання щодо оформлення реєстрації, отримання житла, встановлення телефону, вступу до вищого навчального закладу та інших подібних послуг. Коли вам пропонують вигідні умови влаштування на роботу за кордоном, швидкий заробіток, значні відсотки під зайняті гроші, миттєвий виграш, завжди пам'ятайте: безкоштовний сир може бути тільки в мишоловці. Будьте обережні в тих випадках, коли незнайомець розповідає вам, що його попросили ваші сусіди щось для них придбати і просить оплатити послуги. На порозі квартири ніколи не підписуйте якихось документів, яку б гарну баєчку не розповідав вам незнайомець. Не грайте в азартні ігри, з іронією ставтеся до якогось миттєвого виграшу, коли його розмістили на рекламній шпальті газети. Там, де мова заходить про оплату, вдумайтесь, чи вигідно це для вас, адже способи видурювання грошей найрізноманітніші.

Численні випадки, коли шахрайки в нас, так би мовити, ворожінням „знімають пороблене”. Вибираючи в основному жінок та дівчат, дві шахрайки протягом тривалого часу видурювали з них коштовності й гроші. Не даючи отямитись, розповідаючи про якесь велике горе, яке чекає їхню родину, вони бралися зняти чари злих сил за допомогою маніпуляцій з волоссям, голками, спаленим листком, хрестами, дзеркалами... Не підготовлені до такої психологічної атаки потерпілі віддавали і несли з дому золоті речі, великі суми грошей. Єдиний порятунок – не довіряти незнайомим людям, не вступати з ними в будь-який контакт.

Чимало шахрайств пов’язано з продажем дорогоцінних покупок. Не поспішайте, коли вам пропонують, скажімо, автомашину за досить привабливими цінами. Кращий вихід – перевірити її в підрозділах реєстрації автомашин у Державтоінспекції. Це надійніше. Не спокушайтеся на покупку авто за генеральним дорученням, адже в таких випадках воно не перевіряється на предмет викрадення. У нотаріальних конторах з цього приводу такі авто також не перевіряються. Викрадена автомашина легалізується, але під час переоформлення в ДАІ в покупця можуть виникнути проблеми. Купуйте лише зняті з обліку в органах внутрішніх справ автомашини і оформляйте їх згідно із законодавством.

                        

Запам'ятайте, що для попередження статевих злочинів дітям слід:

·        завжди говорити, куди йдуть;

·        вчасно приходити додому (у визначений батьками час) і ніколи не затримуватися на вулиці самим;

·        уміти за зовнішністю відрізнити тих людей, у яких можуть бути погані наміри, нікуди не йти з незнайомцями без дозволу батьків;

·        не сідатив чужу машину, навіть для того, щоб показати дорогу;

·        не приймати дарунків без дозволу батьків;

·        голосно кричати і, якщо є можливість, утікати, коли хтось має намір взяти силою;

·        розповідатибатькам навіть про те, у чому соромно зізнатися.

Ви повинні знати, що в більшості випадків статеві злочини щодо дітей скоюють не чужі особи, а ті, хто добре знає дитину. Коли ваша дитина стала жертвою такого злочину, обов'язково викликайте міліцію, не роблячи сенсації з того, що сталося, і обов'язково заспокойте дитину.

 

 

БЕРЕЖІТЬ ДИТИНУ ВІД НАРКОТИКІВ

Наркотична залежність серед підлітків нині шириться, як епідемія. Міліція може втрутитися тоді, коли порушується законодавство про наркотичні засоби. Ефективно протистояти цьому нашестю можна, якщо виявляти це на початковій стадії. Найперше батьки мають дізнатися про пристрасть їхньої дитини до наркотиків, та вони, як правило, розводять руками, коли вже щось зробити неможливо. Тому варто знати кілька ознак, що вказують на вживання дитиною наркотиків. Це блідий, нездоровий вигляд, надто розширені чи звужені зіниці, відсутність апетиту та сильна втрата ваги, збудженість і повільність мови, відмова від минулих інтересів та нехтування особистою гігієною, вигляд п'яниці без вживання алкоголю і сліди уколів на руках чи ногах.

Виховуйте дитину так, щоб вона знала правомірність чи неправомірність тих або інших дій. Це можна зробити краще на прикладах з повсякденного життя, пояснюючи, наскільки погано було б, якби в когось із родини вкрали ту чи іншу річ, вимагали гроші і тому подібне.

                                                          

 

БЕРЕЖІТЬСЯ ФАЛЬШИВИХ ГРОШЕЙ

Останнімчасом збільшилася кількість фальшивих банкнот, якими розраховуються в магазинах, закладах громадського харчування та, особливо, на ринках. Працівники міліції наголошують, що при прийомі грошових знаків необхідно звертати особливу увагу на основні захисні ознаки банкнот Національного банку України.

Головнимиелементами захисту є водяний знак – видиме на усій банкноті при розгляді її проти світла зображення тризуба, яке виконане тонкими світлими лініями. На фальшивих банкнотах імітація водяного знака проводиться нанесенням його контурів білою фарбою на зворотному боці банкноти, які видимі при нахилі банкноти під кутом. Кодоване зображення – зображення тризуба, видиме при розгляді банкноти на рівні очей проти світла при повороті на 45 градусів на тлі орнаменту у верхніх кутах лицевого боку (на фальшивих банкнотах кодоване зображення не проглядається). Напис безперервно повторюваного слова „Україна”, мікротекст, який можна прочитати за допомогою збільшувального скла, на лицевому боці банкноти – тонка лінія під портретом (на фальшивих банкнотах мікротекст не читається).

 

ЩО ТРЕБА РОБИТИ, АБИ ВБЕРЕГТИСЯ ВІД КВАРТИРНОЇ КРАДІЖКИ?

·        Не запрошуйте сторонніх, незнайомих вам людей у квартиру, особливо для розпивання спиртних напоїв. Злочинці можуть домішати в алкоголь, який принесли із собою, снодійні препарати.

·        Не повідомляйте домашню адресу та номер телефону стороннім без потреби.

·         Коли даєте оголошення про продаж цінних речей, не вказуйте час вашої відсутності у квартирі.

·        Не зберігайте ключі від квартири разом із документами. Не приєднуйте до них чогось такого, що вказувало б на вашу домашню адресу. Загубивши ключі, негайно замініть замки, а також зміцніть двері додатковими засувами. Не залишайте ключі під килимками, у поштових скриньках тощо. Як тільки виявите негаразди із замками, у яких хтось встиг покопирсатися, особливо з метою зняття відбитків, терміново вжийте попереджувальних заходів.

·        Не допускайте нагромадження кореспонденції в поштовій скриньці, яка може вказати на вашу тривалу відсутність. Домовтеся із сусідами чи родичами, аби вони забирали пошту під час вашої відсутності.

·        Зачиняйте вікна і кватирки, особливо коли мешкаєте на першому поверсі або у квартирах, розміщених поблизу пожежних драбин, прибудов тощо.

·        Застрахуйте власне майно на випадок крадіжки.

·        Не відчиняйте двері, не з'ясувавши, хто саме до вас прийшов. Вхідні двері обов'язково повинні бути обладнані вічком та дверним ланцюжком. Не можна відразу впускати незнайомих осіб, навіть у міліцейській формі, якщо ви не викликáли працівників міліції. З'ясуйте, з якого він відділу міліції, телефон чергового, обов'язково вимагайте документ, що засвідчує особу.

·        Не застосовуйте для охорони власної квартири засобів, застосування яких може мати важкі наслідки: підведення електроструму, встановлення вибухового пристрою тощо. Адже, якщо вони спрацюють, ви можете понести відповідальність згідно із законодавством.

 

 Мукачівський РВ УМВС

 України в Закарпатській області

Остання зміна сторінки: 18-10-2018 14:19