Голова Мукачівської РДА Едгар Токар ознайомився з роботою лісництв району

Голова Мукачівської райдержадміністрації Едгар Токар разом з директором Мукачівського лісового господарства Василем Анталовським, начальником Мукачівської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області Романом Луником, військовим комісаром Мукачівського ОМВК Євгеном Пільгуєм та начальником Мукачівського районного відділу УСБУ в Закарпатській області Романом Кавкою ознайомилися з роботою Державного підприємства “Мукачівське лісове господарство” .

Як розповів Василь Васильович, до складу господарства входять 7 лісництв:Майданське, Кленовецьке, лісництво ім. Морозова, Чинадіївське, Мукачівське,ВЛНС “Березинка” та Лавківське лісництво.

Підприємство є науково-дослідним полігоном, експериментальною базою Карпатської лісової науково-дослідної станції.Співдружність працівників лісгоспу і станції триває понад 50 років. За цей час ДП «Мукачівське лісове господарство» створило чимало дослідно-виробничих об’єктів з вивчення закономірностей відновлення і формування майбутніх лісів, впровадження в склад насаджень з метою підвищення продуктивності лісів, дослідження стійкості лісових насаджень до хвороб і шкідників, а також інших негативних факторів, у тому числі і стихійних лих. На об’єктах проведено системні дослідження з вивчення та застосування у лісогосподарському виробництві ефективних способів і методів доглядового рубання для насаджень різного віку та породного складу, намічено основні підходи до поступової заміни похідних смерекових насаджень на корінні за породним складом деревостани. Лісове господарство ведеться на високому науковому рівні. Система лісогосподарських заходів та організація лісового господарства тут передбачає врахування природних та економічних особливостей зони розташування підприємства. Наукові підходи щодо зонального ведення лісового господарства полягають, передусім, у формуванні насаджень оптимального породного складу та вікової структури.

Понад 48% насаджень лісового фонду підприємства віднесено до категорій захисних лісів, рекреаційно-оздоровчих лісів та лісів природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення. В основному це лісопаркові частини зеленої зони, захисні насадження вздовж берегів річок, курортні ліси, рекреаційні та заповідні ліси. Віднесення лісів до захисних категорій обумовлено спрямованістю розвитку району, природно-кліматичні умови якого сприяють розвитку тут рекреаційно-оздоровчої індустрії. Численні санаторії, будинки відпочинку, рекреаційні центри, зони і пункти потребують і відповідного режиму господарювання в лісах навколо них. Відповідного режиму господарювання найбільш ефективно можна досягти, надавши лісовим територіям конкретного правового статусу-захисних категорій.

Ще з 50-х років минулого століття на території лісгоспу діє дендрарій «Березинка», який слугує насінневою базою порід-інтродуцентів. На території дендрарію розміщено інтродукційний розсадник, садівний матеріал з якого реалізується лісогосподарським підприємством для вводу до складу створюваних насаджень з метою підвищення їх продуктивності. Колекція деревних і чагарникових порід дендрарію формувалася цілеспрямовано, передусім з порід, перспективних для збагачення складу карпатських лісів. Більшість саджанців акліматизувалися і мають лісотехнічне значення чи декоративну цінність для озеленення. Всього за тривалий час у дендрарії випробувано близько 300 видів і форм. Його щороку відвідують фахівці лісового господарства, вчені-ботаніки та дендрологи, аматори природи.

"Потрапивши до царства хвойних рослин відразу відчувається полегшений подих та надзвичайно приємний аромат. Це все – фіто-лікувальні властивості лісу. Загалом дендропарк «Березинка» – це парк-пам'ятник садово-паркового мистецтва місцевого значення. Його особливість притягує до себе все більше й більше насолоджуватися чистим повітрям, надзвичайним краєвидом та оздоровитися. Особливо красиво в дендрарії в червні, саме на цей час випадає цвітіння більшості рослин. Запрошую всіх бажаючих відвідати місце, де на час забуваєш, що знаходишся на Закарпатті" - зазначив Едгар Токар.

Остання зміна сторінки: 05-06-2021 13:41