Дистанційне навчання за курсом: «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)»

Асоціація управителів житла активно працює над формуванням та розвитком конкурентного та професійного ринку управління багатоквартирними будинками в Україні.

Однією з умов формування професійного ринку управління багатоквартирними будинками в розвинених Європейських країнах є підтвердження фахівцями свого фахового рівня в акредитованих органах сертифікації персоналу.

Так, з 01 січня 2019 року в Україні також було впроваджено норму з обов’язкової професійної атестації управителів багатоквартирних будинків.

Згідно частини 5 статті 18 Закону України «Про житлово- комунальні послуги» кожен управитель - юридична особа зобов’язаний мати у штаті щонайменше одного найманого працівника, який пройшов професійну атестацію на відповідність кваліфікаційним вимогам професії "менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)", а управитель – фізична-особа підприємець зобов’язаний самостійно пройти професійну атестацію або мати у штаті за трудовим договором щонайменше одного найманого працівника, який пройшов професійну атестацію на відповідність кваліфікаційним вимогам професії "менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)".

Сьогодні в Україні пройшли професійну атестацію та працюють у правовому полі лише близько половина управителів  багатоквартирних будинків, інша половина продовжує працювати всупереч нормам чинного законодавства. не пройшовши професійну атестацію та не отримавши відповідний кваліфікаційний сертифікат.

Крім цього, слід зазначити, що значна частина підприємств працюють за договорами, укладеними до 2015 року і надають послугу з утримання багатоквартирних будинків за ціною (тарифом),яка сьогодні є досить низькою,економічно необгрунтованою та не дає можливості підприємствам надавати послуги якісно і працювати ефективно.Пасивність і необізнаність співвласників щодо вимог чинного законодавства унеможливлюють проведення зборів співвласників щодо обрання форми управління спільним майном у багатоквартирних будинках.

В такому випадку органам місцевого самоврядування потрібно буде провести конкурси з призначення управителя багатоквартирного будинку, встановивши конкуретну ціну, яка дасть можливість новому управителю надавати послугу якісно, гарантувати безпечне проживання мешканців та відповідно поліпшить фінансовий стан підприємств.До участі в таких конкурсах допускаються лише ті управителі,які пройшли процедуру професійної атестації та отримали відповідний кваліфікаційний сертифікат.

Фахівці сфери управління багатоквартирними будинками можуть бути допущеними до проходження професійної атестації та мають можливість, в період дії карантинних обмежень, дистанційно проходити професійну атестацію на відповідність кваліфікаційним вимогам професії «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)»,яка є обов’язковою умовою роботи управителів з 01.01.2019 року.

Подати заявку та отримати більш детальну інформацію про дати проведення професійної атестації, вартість тощо, можна по телефону: (093) 392- 16-22 або шляхом надсилання листа на ел. пошту: auz@auz.org.ua

Остання зміна сторінки: 01-06-2021 08:54