Про важливі соціальні питання району

Засідання районної координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми відбулось під керівництвом в.о. голови Мукачівської районної державної адміністрації Андрія Данканича за участі представників поліції, управління соціального захисту населення, служби у справах дітей, районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, Центру первинної медико-санітарної допомоги, сільських та селищних голів.

На засіданні розглянули наступні питання:

1. Моніторинг вчинення домашнього насильства в сім’ї, взаємодія суб’єктів, які реалізують заходи з профілактики та попередження насилля;

2. Робота правоохоронних органів, про проведені профілактичні заходи, спрямовані на попередження насильства в сім’ї, протидія торгівлі людьми, в тому числі, дітьми, про прийняті міри до кривдників, які скоїли домашнє насильство;

3. Робота органів місцевого самоврядування, направлена на протидію та попередження домашнього насильства на території Кольчинської, Чинадіївської селищних рад та Ракошинської сільської ради;

4. Про попередження юного материнства, мотивація на здоровий спосіб життя молоді;

5. Гендерна політика в Україні.

Начальник відділу у справах сім’ї та дітей управління соціального захисту населення райдержадміністрації Віра Сватанова інформувала присутніх про аналіз випадків домашнього насильства за 9 місяців 2019 року та проведені заходи направлені на профілактику та протидію будь-якому насильству. Зокрема відмітила, що протягом  поточного року  зареєстровано 180 звернень щодо вчинення насильства в сім’ї, в порівнянні до відповідного періоду минулого року спостерігається зменшення  на 14 % ( за 9міс. 2018 року - 209 звернень). Всі випадки сімейного насильства носять психологічний характер. Із загальної кількості випадків - 150 випадків скоєні внаслідок алкогольного сп’яніння,  в тому числі внаслідок сп’яніння двох учасників, тобто заявника та правопорушника – 15 випадків. Із загальної кількості сімей, в яких зафіксовано сімейне насильство – 75 сімей виховує 165 неповнолітніх дітей. Повторні звернення зафіксовано в с. Чопівці, Ракошині, Чинадійові, Пузняківцях.

Начальник сектору превенції Мукачівського районного відділення  поліції Шимшей повідомив про вжиті заходи до осіб, що скоїли домашнє насильство. Працівниками ювенальної превенції Мукачівського РВП за 9 місяців складено 180 адміністративних протоколів, винесено 19 термінових заборонних приписів. З них 41 адміністративний протокол було складено повторно.  Найбільшу кількість протоколів було складено працівниками секторів реагування патрульної поліції – 140,  дільничними офіцерами поліції – 40. Всі адміністративні матеріали щодо вчинення домашнього насильства були скеровані до Мукачівського міськрайонного суду для прийняття рішення по суті. За результатами розгляду, судами прийнято такі рішення: звільнено від відповідальності (ст. 22 КУпАП) усне зауваження – 36, накладено штрафів – 72, громадські роботи – 4, адміністративний арешт на 10 діб – 1, а 3 особам повідомлено про підозру в скоєнні кримінального правопорушення.  Зауважив також, що на території Мукачівського району задіяно тільки 7 дільничних офіцерів поліції, відповідно подано клопотання до Головного управління про створення 4 опорних пунктів та збільшення чисельності представників поліції, що забезпечить ефективність профілактичної роботи у багатьох напрямках.

         Сільський голова с. Ракошино Василь Коштура, секретарі Чинадіївської та Кольчинської селищних рад  Мелана Туряниця та Оксана Окогриб у своїх виступах наголосили, що домашніх кривдників заслуховують на засіданнях виконавчих комітетів, проводяться роз’яснювальні та профілактичні бесіди.

Головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Вікторія Лані повідомила, що на обліку в лікувально-профілактичних закладах Мукачівського району перебувають близько 500 вагітних. За минулий 2018 рік неповнолітніми мамами стали 7 дівчат. Особливої уваги заслуговують дівчата ромської національності, у яких рання вагітність вважається звичним явищем. Майже в кожному ЛПЗ району працюють акушерки, які першими надають допомогу вагітним, активно ведуть профілактику венеричних захворювань та ВІЛ/СНІДу, пропагують різні шляхи та методи контрацепції серед підлітків, шляхом бесід, лекцій. Окремі уроки з «основ здоров’я» проходять безпосередньо в лікувально-профілактичних закладах району. На даний момент в Мукачівському районі взято на облік 574 вагітних, 450 - до 12 тижнів. З них – 14 вагітних до 18 років. Переважна кількість з них ромської національності.

Віра Сватанова також доповіла про реалізацію ґендерної політики в Україні, зокрема наголосила на рівному правовому статусі жінок та чоловіків та забезпеченні рівної участі жінок і чоловіків щодо поєднання професійних і сімейних обов’язків.

В.о. голови Мукачівської РДА Андрій Данканич наголосив про необхідність запровадження постійного контролю за умовами проживання та виховання дітей у найбільш критичних сім’ях.

Остання зміна сторінки: 10-10-2019 14:18